بلفاروپلاستی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / جراح پلاستیک و ترمیمی چشم / چه زمانی بعد جراحی پلک میتوان عمل ترمیمی پلک را انجام داد؟

چه زمانی بعد جراحی پلک میتوان عمل ترمیمی پلک را انجام داد؟

با افزایش سن، پوست به تدریج خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. عدم خاصیت ارتجاعی به علاوه کشش مداوم ناشی از جاذبه باعث می شود پوست اضافی روی پلک های بالا و پایین جمع شود. بلفاروپلاستی که بیشتر به عنوان جراحی زیبایی پلک نیز شناخته می‌شود، یک عمل جراحی زیبایی است که هدف آن کاهش شلی پوست یا پوست اضافی پلک‌ها یا از بین بردن چربی زیر چشم (کیسه‌های چشم) است. گاهی به دلیل انجام این روش نزد فرد غیر متخصص یا انجام ندادن مراقبت های بعد از عمل ممکن است عوارضی ایجاد شود که نیاز باشد عمل ترمیم پلک انجام شود.

آنچه در این مطلب میخوانید

ترمیم بلفاروپلاستی و یا عمل پلک ترمیمی به عنوان جراحی برای اصلاح نتیجه به دست آمده از عمل بلفاروپلاستی انجام می شود که می تواند ظاهر زیباتری به پلک و نواحی اطراف چشم بدهد. این جراحی می تواند هرگونه نقص و یا تغییر شکلی که بعد از جراحی بلفاروپلاستی اولیه ایجاد شده را برطرف کند، به همین دلیل است که پزشکان انجام این عمل را برای برخی از افراد ضروری می دانند.

چرا به عمل پلک ترمیمی نیاز پیدا می کنیم؟

ترمیم و یا عدم ترمیم بلفاروپلاستی بستگی به رضایت بیمار از جراحی اولیه و تشخیص پزشک جراح دارد. زمانی که مراقبت های بعد از جراحی به خوبی رعایت نشده و یا شرایط جسمانی بیمار مناسب نباشد، ممکن است بعد از جراحی بلفاروپلاستی جای زخم ‌ها به صورت واضح دیده شود و این مسئله موجب نارضایتی بیمار شود. موارد زیر ممکن است از علل عمل پلک ترمیمی باشد:

اهداف عمل پلک ترمیمی

عمل ترمیمی پلک

نحوه‌ی انجام عمل پلک ترمیمی

این جراحی نیز مانند جراحی اول توسط بیهوشی عمومی انجام خواهد شد، مدت زمان جراحی ترمیمی معمولاً طولانی‌تر از جراحی اولیه می‌باشد و ممکن است تا 3 الی 4 ساعت به طول بینجامد. دو نوع ترمیم عمل بلفاروپلاستی وجود دارد. نوع اول برای تجدید نظر در جراحی پلک تحت ترمیم عمل بلفاروپلاستی یا عمل پلک ترمیمی استفاده می شود که در آن پوست یا چربی بیش از حد اضافی، باقی مانده است و بیمار از نتایج راضی نیست. نوع دوم جراحی اصلاح پلک برای اصلاح جراحی پلکی که بیش از حد انجام شده است، استفاده می شود که در آن پوست یا چربی بیش از حد برداشته شده و ظاهری بدشکل یا غیرطبیعی به چشم ها می دهد که به نام اکتروپیون شناخته می شود.

مراقبت های قبل از عمل پلک ترمیمی

قبل از انجام جراحی زیبایی پلک، جراح پلاستیک به بررسی موارد زیر خواهد پرداخت:

مراقبت های بعد از عمل پلک ترمیمی

چه زمانی بعد جراحی پلک میتوان عمل ترمیمی پلک را انجام داد؟

تنها نکته ‌ای که در مورد زمان مناسب برای عمل ترمیم بلفاروپلاستی مطرح می شود آن است که، شما بعد از انجام جراحی اصلی باید به پوست خود برای نشان دادن نتیجه نهایی زمان کافی بدهید. اغلب پزشکان پیشنهاد می کنند حداقل تا ۶ ماه بعد از جراحی پلک برای ترمیم آن اقدام نکنید؛ چرا که در بسیاری از افراد مدت زمان زیادی طول می کشد تا عمل اولیه نتیجه خود را نشان دهد و تورم صورت به طور کامل بهبود پیدا کند.

آیا امکان اصلاح دوباره جراحی پلک وجود دارد؟

برخی مواقع مراجعه کننده از نتیجه جراحی راضی نبوده و احساس می کند هنوز پوست زیادی در ناحیه اطراف چشم باقی مانده و یا چربی زیادی از اطراف چشم برداشته شده است. در این مواقع می توان با مراجعه به پزشک و تأیید جراح، عمل پلک ترمیمی یا همان ترمیم بلفاروپلاستی را انجام داد. البته بیمار باید دقت داشته باشد زمانی به سراغ انجام این جراحی برود که نتیجه عمل اولیه به طور کامل ظاهر شده باشد.

آدرس اينستاگرام دکتر بهرام اشراقي

عوارض جراحی عمل پلک ترمیمی

عوارضی که به صورت احتمالی و به ندرت ایجاد می شود عبارت اند از:

  1. عفونت
  2. خونریزی
  3. خشکی و حساس شدن چشم ها
  4. اختلال در باز و بستن پلک ها
  5. آسبب به عضله ی چشم
  6. تغییر رنگ پوسن ناحیه مجاور
  7. اختلال در بینایی یا تاری دید موقت
  8. بر جای ماندن جای زخم یا برش

هزینه عمل پلک ترمیمی

نمی توان قیمتی واحدی از عمل جراحی بلفاروپلاستی قرار داد، لذا به ذکر فاکتورهای مهم در برآورد هزینه ها اکتفا می کنیم:

بیشتر بدانید: افتادگی پلک بعد از بوتاکس چقدر طول می کشد؟

تلفن مطب اصفهان : 36205114درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :چمران [ 1402-08-09 ]
من دچار افتادگی پلک هستم و نمی توانم با این موضوع کنار بیاییم . حداقل زمان برای بهبود یافتن یا ترمیم بخیه های جراحی چقدر استممنون می شوم پاسخ دهید

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
پاسخ به مهمترین سوالات درباره عمل جراحی زیبایی پلکپاسخ به مهمترین سوالات درباره عمل جراحی زیبایی پلک

در این مطلب به سولاات رایج و شایعی که درباره جراحی پلک توسط کاربردان و مراجعه کنندگان پرسیده شده است پاسخ داده می شود. ... ادامه مطلب

لیفت آندوسکوپی ابرو و پیشانی چگونه انجام میشود؟لیفت آندوسکوپی ابرو و پیشانی چگونه انجام میشود؟

جراحی لیفت ابرو اغلب خطوط اخم از بین می برد و موجب لیفت کل ابرو می‌شود (بر خلاف جراحی لیفت شقیقه که تنها یک سوم خارجی ابرو ها را لیفت می‌نماید) . اگرچه این روش به شما کمک می کند تا ابروهای بالاتر و زیباتری داشته باشید؛ اما پوست پلک را درگیر نمی کند و تاثیر مستقیم بر روی افتادگی پلک و فرم چشمها ندارد ... ادامه مطلب

تاثیر مستقیم افتادگی پلک فوقانی در بیناییتاثیر مستقیم افتادگی پلک فوقانی در بینایی

افتادگی پلک یا پتوز به وضعیتی گفته می شود که پلک بالایی به سمت پایین افتاده باشد. ... ادامه مطلب

بلفاروپلاستی پلک شرقی چگونه است؟بلفاروپلاستی پلک شرقی چگونه است؟

بلفاروپلاستی پلک شرقی یکی از جراحی‌های زیبایی پلک چشم است که به دلیل تفاوت ساختاری بین پلک افراد متفاوت ابداع شده است. این جراحی در کشورهای شرق آسیا مانند کره‌ی جنوبی و تایوان طرفداران زیادی دارد و در سایر کشورها نیز بر اساس نیاز کاربردهایی پیدا کرده است. برای آشنایی بیشتر با این جراحی ابتدا بهتر اس ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465