بلفاروپلاستی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / تزریق بوتاکس / کشیدن گوشه چشم با بوتاکس چیست؟

کشیدن گوشه چشم با بوتاکس چیست؟

بوتولونیوم نوعی پروتئین سمی است که توسط نوعی از باکتری‌ها تولید می‌شود. این سم به شدت خطرناک بوده و می‌تواند با مسدود کردن مسیر عصبی در بدن، منجر به فلج عضلات شود. اگرچه دوزهای پایین این سم برای افراد کشنده هستند با این حال دوزهای بسیار ناچیز این ماده در پزشکی زیبایی کاربرد پیدا کرده است. بوتاکس امروزه بعنوان روشی ایمن و پرطرفدار شناخته می‌شود که در بهبود مشکلات مختلف مرتبط با جوانسازی پوست به کار گرفته می‌شود. از جمله کاربردهای بوتاکس می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  1. ‎از بین بردن خطوط بین ابرو که در اثر افزایش سن ایجاد شده‌اند
  2. ‎از بین بردن خط لبخند و خطوط پنجه کلاغی در اطراف چشم

دکتر بهرام اشراقی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم، با مهارت و دانش کافی، راهکارهای زیباسازی ابرو و چشم را بررسی نموده، مناسب ترین روش لیفت شقیقه را برای حصول بهترین نتایج انتخاب و اجرا می‌نمایند. لطفا جهت تعیین نوبت از مطب تهران با شماره تلفن 88713593 - 09309095800 و مطب اصفهان با شماره تلفن 36205114 تماس حاصل فرمایید.

‎نحوه‌ی عملکرد بوتاکس چگونه است؟

‎بوتاکس می‌تواند عضلات را بصورت موقتی فلج کند. این کار با انسداد پیام‌های عصبی ارسالی از عصب به عضله صورت می‌گیرد. زمانی که انقباضی در عضلات رخ دهد که منجر به ایجاد چین و چروک در صورت شود، تزریق بوتاکس می‌تواند این عضلات را از حالت انقباضی در آورده و با فلج موقتی آنها منجر به رفع چین و چروک ایجادشده گردد. علاوه بر این، بوتاکس با تضعیف عضلات می‌تواند از ایجاد چین و چروک جدید پیشگیری نماید.

‎تزریق بوتاکس یک فرایند کم تهاجمی است که نیازی به بیهوشی عمومی یا ایجاد برش در پوست ندارد. برای رهایی از درد ناشی از تزریق نیز از بی‌حسی موضعی می‌توان استفاده نمود.

‎تزریق بوتاکس به این صورت انجام می‌شود که یک سوزن نازک که حاوی مقدار معینی از بوتاکس با غلظت بسیار پایین است از طریق تزریق پوستی وارد محل مورد نظر می‌شود. با رهاسازی بوتاکس درون آن به تدریج عضلات محیطی فلج شده و چروک در محل مورد نظر از بین می‌روند.

لیفت شقیقه

لیفت شقیقه چیست و چگونه انجام می‌شود؟

لیفت شقیقه یا لیفت جانبی ابرو به فرایندی گفته می‌شود که در طی آن از طریق ایجاد تغییراتی در بخش شقیقه، جایگاه ابرو و شکل بخش دم آن تغییر می‌یابد. معمولا این فرایند طی یک جراحی اندوسکوپیک انجام می‌شود. با این حال ممکن است برای لیفت شقیقه از بوتاکس نیز استفاده شود. این فرایند می‌تواند با تحت تاثیر قراردادن یک‌سوم انتهایی ابروها، شکل آن را تغییر داده و ظاهری زیباتر در چشم‌ها ایجاد نماید.

‎کشیدن گوشه چشم یا لیفت شقیقه با بوتاکس چگونه انجام می‌شود؟

‎ارتفاع و شکل ابروها دو ویژگی‌ مرتبط با فعالیت عضلات اطراف پلک و چشم هستند. بنابراین در صورتی که عضله‌ای با انقباض خود موجب ایجاد شکلی نامطلوب در ابروها شوند می‌توان با تزریق بوتاکس این عضلات را فلج کرد. با از کار افتادن عضلات که بصورت موقتی صورت می‌گیرد می‌توان شکل دلخواه در ابرو را ایجاد نمود. تزریق بوتاکس برای لیفت شقیقه ممکن است همراه با جراحی‌های دیگر مانند بلفاروپلاستی یا لیفت اندوسکوپیک شقیقه نیز صورت بگیرد.

‎آیا نتایج کشیدن گوشه ی چشم با بوتاکس دائمی است؟

‎خیر. بوتاکس استفاده شده در این نوع روش‌های درمانی با غلظت بسیار پایین و ایمنی بالا هستند که نتایج موقتی ایجاد می‌کنند و پس از گذشت زمان و از بین رفتن تاثیر بوتاکس، وضعیت فرد به حالت قبل باز می‌گردد. معمولا تاثیر بوتاکس بین 3 تا 6 ماه است و پس از این زمان نیاز به تکرار تزریق خواهدبود.

‎در چه مواردی نمی‌توان از بوتاکس استفاده کرد؟

‎همانگونه که اشاره شد بوتاکس تاثیر خود را از طریق فلج موقتی در عضلات ایجاد می‌کند. بنابراین در مواردی که مشکلات موجود در پلک به دلیل وجود پوست اضافی ناشی از افزایش سن بوده یا در اثر آسیب‌هایی فیزیکی که موجب انقباض ناخواسته‌ی عضلات نشوند بوتاکس بی‌تاثیر خواهدبود. به طور کلی امروزه هیچ ماده‌ای برای کشیدن خود پوست یا کاهش میزان آن وجود ندارد و در صورتی که افتادگی پلک جانبی در اثر افزایش میزان پوست صورت گرفته باشد تنها راه‌حل امروزی برش و حذف این پوست با جراحی است.

درباره کانتوپلاستی، جراحی چشم گربه ای یا چشم روباهی و چشم آسیای شرقی بیشتر بدانید ...

آیا تزریق بوتاکس برای لیفت شقیقه خطرات و عوارضی دارد؟

‎تزریق بوتاکس بعنوان روشی ایمن و کمترتهاجمی شناخته می‌شود که سالیانه میلیون‌ها نفر در سراسر جهان از آن برای جوانسازی پوست خود استفاده می‌کنند. با این حال این روش نیز مانند سایر روش‌های درمانی ممکن است همراه با عوارضی باشد. از جمله عوارض تزریق بوتاکس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

‎در صورتی که این علائم ایجاد شوند بهتر است با پزشک مشورت شود.

دكتر بهرام اشراقى فوق تخصص پلاستيك و ترميمى چشم، با دانش علمى و عملى و چاپ مقالات متعدد و كتاب در مورد بيماريهاى اين ناحيه، در زمينه بلفارپلاستى پلك فوقانى و تحتانى جهت رفع پف الودگى پلكها ، ليفت آندوسکوپی پیشانی و ابرو، تزريق بوتاكس و ژل، درمان افتادگى پلك، درمان انسداد مجراى اشكى اطفال و بالغين، شكستگی هاى كاسه چشم و كارگزارى پروتزهاى چشمى در خدمت شما مى باشد.

تلفن مطب تهران : 88713593 - 09309095800
تلفن مطب اصفهان : 36205114درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
جوانسازی اطراف چشم با چه روشهایی قابل انجام است؟جوانسازی اطراف چشم با چه روشهایی قابل انجام است؟

برخی از روشهای جوانسازی دور چشم به شکل جراحی و برخی دیگر به صورت غیر جراحی و با تهاجم کمتر انجام می‌شوند. با جراحی بلفاروپلاستی، لیفت شقیقه، لیفت ابرو و پیشانی،تزریق فیلرها و بوتاکس، همچنین بکارگیری برخی از لیزرها می‌توان به جوانسازی دور چشم پرداخت ... ادامه مطلب

بلفاروپلاستی پلک شرقی چگونه است؟بلفاروپلاستی پلک شرقی چگونه است؟

بلفاروپلاستی پلک شرقی یکی از جراحی‌های زیبایی پلک چشم است که به دلیل تفاوت ساختاری بین پلک افراد متفاوت ابداع شده است. این جراحی در کشورهای شرق آسیا مانند کره‌ی جنوبی و تایوان طرفداران زیادی دارد و در سایر کشورها نیز بر اساس نیاز کاربردهایی پیدا کرده است. برای آشنایی بیشتر با این جراحی ابتدا بهتر اس ... ادامه مطلب

لیفت تمپورال ابرو و چشم یا لیفت شقیقه چیست؟لیفت تمپورال ابرو و چشم یا لیفت شقیقه چیست؟

لیفت شقیقه که به آن لیفت تمپورال ابرو و چشم نیز گفته می‌شود؛ روشی است که همزمان با لیفت یک سوم خارجی ابرو، شامل فرآیند ایجاد تغییرات در ناحیه پیشانی و تا حدودی باز شدن خطوط پنجه کلاغی گوشه خارجی چشم نیز می‌شود ... ادامه مطلب

تزریق ژل اطراف چشمتزریق ژل اطراف چشم

امروزه روشهای جراحی و غیر جراحی فراوانی برای جوانسازی زیر چشم وجود دارد؛ که یکی از بهترین و موثرترین آنها تزریق ژل یا فیلر زیر چشم است ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465