رزرو نوبت
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / مطالب و مقالات / جراحی ها و تزریقات جوانسازی و زیبایی صورت

جراحی ها و تزریقات جوانسازی و زیبایی صورت

صورت به عنوان بخش تاثیرگذاری بر زیبایی فرد شناخته می‌شود که با گذشت زمان دچار تغییراتی همچون کشیدگی و افتادگی پوست و ایجاد چین‌وچروک می‌گردد. همین مسئله افراد را ترغیب می‌کند تا به دنبال راهکارهایی برای بازیابی ظاهر دوران جوانی خود باشند و اثرات افزایش سن را از صورت خود کاهش دهند. در این مطلب به اصلی‌ترین روش‌های جراحی و تزریقات صورت اشاره خواهیم‌کرد که می‌توانند زیبایی دوران جوانی را به صورت فرد بازگردانند.

انواع روشهای جوانسازی و درمانی چشم، از جمله بلفاروپلاستی پلک تحتانی و فوقانی جزو اقداماتی هستند که توسط دکتر بهرام اشراقی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم، با مهارت بالا و بکارگیری تکنیک درست انجام می‌شوند. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین نوبت از مطب تهران با شماره های 88713593 - 09309095800 و مطب اصفهان با شماره 03136205114 تماس حاصل فرمایید.

تزریق بوتاکس :

تزریق بوتاکس، روشی شناخته‌شده و معمول است که استقبال زیادی از آن شده‌است. بوتاکس در حقیقت روشی است که در آن با استفاده از سم میکروبی که موجب بوتولیسم می‌شود، عضلات صورت بصورت موقتی فلج می‌شوند. این سم می‌تواند ارتباط عصب با عضله را مسدود کند و از رسیدن پیام عصبی به عضله جلوگیری کند؛ در نتیجه عضله بدون پیام عصبی، تحرکی نخواهدداشت و به اصطلاح فلج خواهدشد. امروزه شکل‌های مختلفی از این سم بصورت تجاری تولید می‌شوند و در پزشکی زیبایی به کار برده می‌شوند. تزریق بوتاکس برای از بین‌بردن چروک‌هایی در صورت مناسب است که هنگام حرکت عضلات صورت، مثلا هنگام حرف‌زدن، خندیدن، اخم و یا عصبانیت ایجاد می‌شوند. با تزریق بوتاکس به عضله‌ی موجود در محل ایجاد چین پوستی، این عضله بصورت موقت از کار می‌افتد بنابراین در هنگام حرکت سایر عضلات نمی‌تواند موجب ایجاد چروک در صورت شود.

تزریق ژل :

ژل‌ها در دسته‌ی فیلرها یا پرکننده‌ها قرار دارند. تزریق ژل بیشتر برای رفع سیاهی، فرورفتگی و گودی زیر چشم، چروک‌های ریز و شیارهای پوستی که بخاطر افزایش سن ایجادشده‌اند بکار می‌رود. تزریق این مواد به زیر پوست باعث می‌شود تا آنها حجم از دست‌رفته‌ی خود را باز یابند. معمولا تزریق ژل زیر چشم می‌تواند تمام مشکلات مربوط به اطراف چشم را حل کند. این مسئله در مورد سایر تزریقات ژل صادق نیست. پرکاربردترین ژل استفاده‌شده هیالورونیک اسید است. ژل‌ها علاوه بر اطراف چشم، در سایر قسمت‌های صورت نیز استفاده می‌شوند. معمولا این روش تاثیر خود را به مدت 6 تا 12 ماه حفظ خواهدکرد. البته این زمان به نوع ژل، محل تزریق و شرایط فرد نیز بستگی دارد و گاهی حتی تا 5 سال نیز اثرات ژل‌ها و فیلرها باقی می‌مانند.

جوانسازی

تزریق چربی :

چربی نیز در دسته‌ی فیلرها یا پرکننده‌ها قرار دارد. در این روش ابتدا به یک جراحی نیاز است تا مقداری از چربی اضافی از بدن خود فرد جدا گردد. این چربی پس از جداسازی با روش‌های آزمایشگاهی تخلیص شده و تغییر می‌یابد. پس از ایجاد چربی مناسب، این چربی به محل موردنظر در صورت پیوند زده‌می‌شود. بافت چربی به دلیل اینکه حاوی سلول‌های بنیادی است تاثیر طولانی‌مدتی دارد بطوری که حدود نصف چربی تزریق‌شده بصورت دائمی در محل تزریق حفظ می‌شوند و نصف دیگر نیز طی 3 تا 6 ماه جذب بدن می‌شوند. برای از بین‌بردن چین‌وچروک اطراف چشم، تزریق چربی یک راهکار موفق و در عین حال موقتی است.

لیزر :

لیزر نوری با طول موج مشخص و تک‌رنگ است. انواع مختلف لیزرها در جراحی‌های زیبایی به کار می‌روند که اصلی‌ترین تفاوت آنها در طول موج آنهاست. از لیزرهای مختلف بنا به طول موج خود در شرایط ویژه‌‌ای استفاده می‌شود، بنابراین لیزرها برای اهداف زیبایی مختلفی کاربرد دارند. انواعی از لیزرها برای از بین‌بردن خطوط پوستی و چین‌وچروک صورت و اطراف چشم استفاده می‌شوند. کاربرد دیگر لیزرها ایجاد آسیب کنترل‌شده در پوست است. این آسیب کنترل‌شده موجب تحریک سلول‌ها به تولید کلاژن می‌شود. کلاژن پروتئینی است که افزایش تولید آن توسط سلول‌ها به سفتی پوست و یکنواختی سطح آن منجر می‌شود.

علاوه بر نقش لیزرها در ایجاد پوست صاف، از سایر کاربردهای لیزرها در زیبایی صورت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

هایفو :

هایفو (HIFU: High-intensity focused ultrasound) روشی نسبتا جدید در جراحی‌های زیبایی به شمار می‌رود. روش هایفو ابتدا برای درمان تومورها استفاده می‌شده‌است. این روش اولین بار در سال 2008 میلادی پا به پزشکی زیبایی باز کرد. روش هایفو امیدی برای جایگزینی با جراحی لیفت صورت نیز به شمار می‌رود. در این روش با استفاده از انرژی امواج فراصوتی، سلول‌هایی که دقیقا در زیر سطح پوست قرار دارند مورد هدف قرار می‌گیرند. این تابش امواج فراصوتی باعث افزایش سریع دما در محل تابش می‌شود. دمای بالا به تدریج باعث آسیب سلول‌ها می‌گردد. آسیب تدریجی سلول‌ها آنها را تحریک می‌کند تا کلاژن بیشتری تولید کنند و این کلاژن بیشتر به تدریج باعث می‌شود تا سطح سلول‌ها صاف و یکنواخت گردد و چین‌وچروک پوست از بین برود. این روش می‌تواند خطوط مختلف موجود در صورت و اطراف چشم را از بین ببرد و ظاهری جوان‌تر ایجاد کند.

آر اف فرکشنال (RF) :

این روش بر اساس امواج رادیویی (RadioFrequency) است و مانند روش هایفو و لیزری بر اساس تحریک سلول‌ها به تولید کلاژن و سایر پروتئین‌های مرتبط با استحکام پوست عمل می‌کند. همانند روش هایفو، پس از تابش امواج رادیویی دمای سلول‌ها بالا رفته و تحریک به تولید کلاژن بیشتر می‌شوند. این روش نیم تا یک‌ونیم ساعت به طول می‌انجامد و اثرات آن حداقل 6 ماه باقی می‌ماند. از این روش برای از بین‌بردن موقتی چین‌وچروک اطراف چشم و خط لبخند می‌توان استفاده کرد.

آدرس اینستاگرام دکتر بهرام اشراقی

لیفت صورت (Face lift) :

جراحی ریتدکتومی (Rhytidectomy) که بعنوان لیفت صورت نیز شناخته می‌شود نوعی جراحی زیبایی است که هدف آن برداشتن چربی اضافی صورت، سفت‌کردن عضلات شل صورت و کشیدن پوست سطح صورت است. این جراحی می‌تواند ظاهر صورت را صاف و متعادل گرداند. این جراحی بر روی صورت، گردن یا هر دو انجام می‌شود. در طی این جراحی، ابتدا پوست و چربی از هم جدا شده و معمولا چربی دور انداخته می‌شود، سپس پوست به حد مناسب کشیده می‌شود و اضافی آن برش داده‌شده و برش‌های ایجادشده با بخیه بسته می‌شوند.

جراحی لیفت پیشانی و ابرو :

این جراحی نیز مانند جراحی لیفت صورت است با این تفاوت که در این جراحی تنها پوست پیشانی تحت تاثیر قرار می‌گیرد و در صورتی که چین‌وچروک یا افتادگی پوست در سایر قسمت‌های صورت وجود داشته‌باشد دچار تغییر نمی‌شود. این جراحی برای رفع افتادگی ابرو و نیز شیارهای پوستی عمیق در بین دو ابرو به کار می‌رود. لیفت پیشانی مى تواند همراه با جراحی لیفت صورت صورت می‌گیرد.

جراحی پلک :

با افزایش سن، ممکن است ساختار پلک دچار کشیدگی و افتادگی شود. جراحی لیفت پلک یا بلفاروپلاستی پلک می‌تواند این مشکل را برطرف کند. در طی این جراحی، پوست اضافی که موجب سنگینی و افتادگی پلک شده‌است برداشته می‌شود. در صورتی که عضلات پلک نیز از محل خود جابجا شده‌باشند به محل طبیعی خود بازگردانده می‌شوند تا پلک ساختار طبیعی خود را بگیرد. این نوع جراحی هم بر روی پلک بالا و هم پلک پایین می‌تواند انجام بگیرد.

دكتر بهرام اشراقى فوق تخصص پلاستيك و ترميمى چشم، با دانش علمى و عملى و چاپ مقالات متعدد و كتاب در مورد بيماريهاى اين ناحيه، در زمينه بلفارپلاستى پلك فوقانى و تحتانى جهت رفع پف الودگى پلكها ، ليفت آندوسکوپی پیشانی و ابرو، تزريق بوتاكس و ژل، درمان افتادگى پلك، درمان انسداد مجراى اشكى اطفال و بالغين، شكستگي هاى كاسه چشم و كارگزارى پروتزهاى چشمى در خدمت شما مى باشد.

تلفن مطب تهران : 88713593 - 09309095800
تلفن مطب اصفهان : 36205114درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
جوانسازی اطراف چشم با چه روشهای قابل انجام است؟جوانسازی اطراف چشم با چه روشهای قابل انجام است؟

برخی از روشهای جوانسازی دور چشم به شکل جراحی و برخی دیگر به صورت غیر جراحی و با تهاجم کمتر انجام می‌شوند. با جراحی بلفاروپلاستی، لیفت شقیقه، لیفت ابرو و پیشانی،تزریق فیلرها و بوتاکس، همچنین بکارگیری برخی از لیزرها می‌توان به جوانسازی دور چشم پرداخت ... ادامه مطلب

بلفاروپلاستی پلک شرقی چگونه است؟بلفاروپلاستی پلک شرقی چگونه است؟

بلفاروپلاستی پلک شرقی یکی از جراحی‌های زیبایی پلک چشم است که به دلیل تفاوت ساختاری بین پلک افراد متفاوت ابداع شده است. این جراحی در کشورهای شرق آسیا مانند کره‌ی جنوبی و تایوان طرفداران زیادی دارد و در سایر کشورها نیز بر اساس نیاز کاربردهایی پیدا کرده است. برای آشنایی بیشتر با این جراحی ابتدا بهتر اس ... ادامه مطلب

لیفت آندوسکوپی ابرو و پیشانی چگونه انجام میشود؟لیفت آندوسکوپی ابرو و پیشانی چگونه انجام میشود؟

جراحی لیفت ابرو اغلب خطوط اخم از بین می برد و موجب لیفت کل ابرو می‌شود (بر خلاف جراحی لیفت شقیقه که تنها یک سوم خارجی ابرو ها را لیفت می‌نماید) . اگرچه این روش به شما کمک می کند تا ابروهای بالاتر و زیباتری داشته باشید؛ اما پوست پلک را درگیر نمی کند و تاثیر مستقیم بر روی افتادگی پلک و فرم چشمها ندارد ... ادامه مطلب

جابجایی چربی در جراحی بلفاروپلاستی پلک پایینجابجایی چربی در جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین

بلفاروپلاستی پلک پایین یکی از جراحی های زیبایی است که به صورت سرپایی بر روی پلک پایین (تحتانی) انجام می‌شود. این عمل که می‌توان آن را همزمان با برخی از اَعمال زیبایی دیگر مانند بلفاروپلاستی پلک فوقانی ولیفت ابرو انجام داد؛ چشم‌ها را زیباتر و جوان‌تر کرده و حالتی شاداب به چهره می‌بخشد ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465