اسلاید اصلی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / تزریق فیلر / جوانسازی زیر چشم با تزریق چربی

جوانسازی زیر چشم با تزریق چربی

یکی از روشهای جوانسازی زیر چشم تزریق چربی است. تزریق چربی به عنوان فیلر یا پرکننده، می‌تواند برای رفع چین و چروک و خطوط زیر و گوشه خارجی چشم، همچنین رفع گودی و سیاهی زیر چشم بکار رود و نتایجی فوری و ماندگار داشته باشد. برای اینکه بدانيد جوانسازی زیر چشم با تزریق چربی چگونه انجام می‌شود و چه کاربردها، مزایا و عوارضی دارد؛ می‌توانید به مطالعه ادامه مطلب بپردازید و اطلاعات مفیدی در این زمینه کسب نمایید.

یکی از روشهای جوانسازی اطراف چشم تزریق چربی است که توسط دکتر بهرام اشراقی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم، با مهارت بالا و بکارگیری تکنیک درست انجام می‌شود. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین نوبت از مطب تهران با شماره های 88713593 - 09309095800 و مطب اصفهان با شماره 03136205114 تماس حاصل فرمایید.

تزریق چربی زیر چشم چیست؟

پوست زیر چشم به دلیل حساسیت و ظرافت، بیش از نقاط دیگر پوست در معرض آسیبها و عوامل متاثر از افزایش سن قرار می‌گیرد و دچار عوارضی مانند چین و چروک، گودی و سیاهی می‌شود. جراحی بلفاروپلاستی پلک تحتانی یکی از روشهایی است که می‌تواند در جوانسازی زیر چشم موثر باشد؛ با این وجود در صورت صلاحدید پزشک متخصص، می‌توان از تزریق ژل یا تزریق چربی نیز برای بهبود ظاهر پوست در این قسمت استفاده نمود.

تزریق چربی روشی چند مرحله ای است که با اهداف افزایش حجم و جوانسازی پوست انجام می‌شود. در این روش که از چربی بدن خود فرد به عنوان پر کننده استفاده می‌گردد؛ می‌توان با هزینه ای مناسب تر و دوران نقاهتی کوتاه و آسان تر، نسبت به شیوه های جراحی، اقدام به جوانسازی پوست از جمله جوانسازی زیر چشم نمود.

جوانسازی زیر چشم با تزریق چربی

مراحل تزریق چربی زیر چشم

تزریق چربی زیر چشم، روشی سه مرحله ای است که عبارتند از :

1. مرحله برداشت چربی

در این مرحله ابتدا با مشارکت فکری پزشک متخصص و بیمار، محلی که قرار است مورد برداشت چربی قرار گیرد مشخص می‌شود (در این روش به طور معمول چربی از شکم، پهلو، کناره خارجی ران، باسن و ... برداشت می‌گردد). سپس با ضدعفونی کردن آن نقطه و اِعمال بی‌حسی موضعی، با بهره‌گیری از ابزار ساکشن یا به صورت دستی با سرنگ‌های مخصوص، به میزان مورد نیاز، چربی از آن قسمت برداشته می‌شود.

2. مرحله جداسازی سلولهای چربی

به منظور جداسازی سلولهای چربی، با قرار دادن محلول استخراج شده در سانتریقیوژ، خون و سایر ناخالصی‌ها از سلول‌های چربی جدا شده و چربی خالص استخراج می‌گردد. نکته قابل توجه در انجام این روش آن است که اگر چربی به طور صحیح و کامل تصفیه نشود تاثیر مستقیم بر میزان موفقیت و ماندگاری این روش خواهد داشت. به این گونه که با تزریق چربی خالص و پالایش شده، میزان ماندگاری این روش، به مراتب بالاتر خواهد بود.

3. مرحله تزریق چربی به زیر چشم

در مرحله تزریق چربی به زیر چشم، پزشک متخصص پس از ضد عفونی و بی‌حس نمودن زیر چشم، با استفاده از سرنگ یا کانولا مخصوص اقدام به تزریق چربی می‌نماید و چربی را در لایه‌های پوست زیر چشم تزریق می‌کند. توجه داشته باشید که به دلیل جذب مقادیری از سلول‌های چربی تزریق شده و کاهش تورم ناشی از انجام این عمل پس از گذشت زمان کوتاهی، معمولا حجمی بیش از آنچه مطلوب است باید تزریق گردد؛ تا به مرور زمان و پس از کاهش تورم، نتایج دلخواه به دست آید.

کاربرد تزریق چربی زیر چشم

در این روش می‌توان به رفع مشکلات زیر پرداخت :

مزایای تزریق چربی زیر چشم

برخی از مزایای این روش به شرح زیر می‌باشند :

اینستاگرام دکتر بهرام اشراقی

عوارض تزریق چربی زیر چشم

تزریق چربی زیر چشم نسبت به تزریق چربی به سایر نقاط پوست صورت و بدن، دشوارتر می باشد؛ زیرا پوست پلک پایین نازک و ظریف است و تزریق در این ناحیه نیازمند دقت و ظرافت بیشتری است. بنابراین حتما برای تزریق چربی زیر چشم، به پزشک متخصص و حاذق مراجعه نمایید تا با عوارض کمتر و نتایج مطلوب تر مواجه شوید. با این وجود این روش نیز مانند سایر روشهایی که در حیطه زیبایی و جوانسازی انجام می‌شوند؛ با عوارضی همراه است که در زیر به آنها اشاره خواهد شد :

در پايان بايد دقت نمود كه تزريق چربى جايگاه خود را دارد و بلفاروپلاستى نيز جايگاه خود و اين دو جايگزين يكديگر نيستندعلاوه بر اين موضوع نتايج تزريق ژل نسبت به چربى بيشتر قابل پيش بينى مى باشد .

جراحی بلفارپلاستى پلك فوقانى و تحتانى جهت رفع پف الودگى پلكها ، ليفت ابرو پیشانی، پی ار کی و روشهای جرای و غیر جراحی درمان افتادگى پلك از جمله اقداماتی هستند که توسط فوق تخصص پلاستيك و ترميمى چشم، قابل انجام می‌باشند.

تلفن مطب تهران : 88713593 - 09309095800
تلفن مطب اصفهان : 36205114درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
جابجایی چربی در جراحی بلفاروپلاستی پلک پایینجابجایی چربی در جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین

بلفاروپلاستی پلک پایین یکی از جراحی های زیبایی است که به صورت سرپایی بر روی پلک پایین (تحتانی) انجام می‌شود. ... ادامه مطلب

فیکس کردن غده اشکی در جراحی پف پلک بالا (بلفاروپلاستی)فیکس کردن غده اشکی در جراحی پف پلک بالا (بلفاروپلاستی)

برای بهبود افتادگی غدد اشکی در جراحی بلفارپلاستی، معمولا جراحی به این صورت انجام می‌شود که ابتدا برشی در پلک بالایی ایجاد می‌شود. سپس غدد اشکی جابجاشده که به دلیل تفاوت رنگ خود با بافت چربی اطراف قابل تشخیص هستند دوباره به جایگاه خود که حفره‌ای در استخوان اطراف کاسه‌ی چشم است منتقل می‌شوند ... ادامه مطلب

تفاوت اپی کانتوپلاستی و کانتوپلاستیتفاوت اپی کانتوپلاستی و کانتوپلاستی

جراحی کانتوپلاستی و اپی کانتوپلاستی روشهایی هستند که برای تغییر، تصحیح یا بهبود شکل و عملکرد چشم ها و پلک ها در رفع مشکلات ناشی از افزایش سن و عوامل دیگر مانند ژنتیک به کار می‌روند ... ادامه مطلب

جراحى پلک فوقانى ( بلفاروپلاستى) چگونه انجام میشود؟جراحى پلک فوقانى ( بلفاروپلاستى) چگونه انجام میشود؟

اين بخش را با جراحيهاى زيبايي پلک فوقانى (عمل بلفاروپلاستى ) اغاز مى کنم. ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465