اسلاید اصلی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / جراح پلاستیک و ترمیمی چشم / بلفاروپلاستی روشی برای درمان مشکلات عملکردی و اختلال در زیبایی پلک

بلفاروپلاستی روشی برای درمان مشکلات عملکردی و اختلال در زیبایی پلک

بلفاروپلاستی که به آن جراحی زيبايى پلک نیز گفته می شود ، روشی برای بهبود ظاهر پلک ها است. این جراحی با قابلیت انجام بر روی پلک بالا و پایین، می‌تواند مشکلات مربوط به زیبایی و اختلالات عملکردی پلک را رفع نماید. در ادامه این مطلب به موارد انجام این جراحی پرداخته میشود.

دکتر بهرام اشراقی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم، با مهارت و دانش کافی، راهکارهای زیباسازی پلک را بررسی نموده، مناسب ترین روش جراحی پلک یا بلفاروپلاستی را برای حصول بهترین نتایج انتخاب و اجرا می‌نمایند. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین نوبت از مطب تهران با شماره های 88713593 - 09309095800 و مطب اصفهان با شماره 03136205114 تماس حاصل فرمایید.

افتادگی پلک و ایجاد اشکال در زیبایی

افتادگی پلک عمده ترین دلیلی است که بسیاری افراد برای از بین بردن پوست اضافی پلک به جهت دست یابی به چهره ای بشاش، هوشیار و جوان، به سمت جراحی پلک یا بلفاروپلاستی می‌روند. جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) یک عمل کم تهاجمی بوده که از نظر پزشکی الزامی برای انجام آن وجود ندارد و اغلب در جهت تامین اهداف زیبایی و برای بهبود ظاهر فرد صورت می‌گیرد؛ مگر در مواردی که افتادگی پلک موجب انسداد و کاهش میدان دید شده باشد.

در جریان افتادگی پلک، پلک بالا و در مواردی پلک پایین به عنوان بخشی از روند پیری، دچار افتادگی می‌شوند. همچنین در جریان این روند پوست پلك شل می شود؛ عضلات پلک ها ضعیف می‌گردند و کیسه های چربی، حالتی برجسته و پف آلود به پلک ها می‌دهند. این شرایط ممکن است از طریق ژنها نیز به ارث برده شود. از نظر زیبایی شناسی، چنین شرایطی از جذابیت کلی چشم و صورت شما می‌کاهد و ظاهری خسته و مسن ایجاد می‌کند.

بلفاروپلاستی در چه مواردی انجام میشود

افتادگی پلک و ایجاد مشکلات عملکردی

بلفاروپلاستی عملکردی، جراحی پلکی است که به دلایل پزشکی انجام می شود. در بیشتر موارد ، در صورت افتادگی پوست پلک فوقانی ، لیفتینگ عملکردی پلک انجام می شود. این عارضه باعث خواهد شد؛ بینایی شما برای رانندگی یا سایر کارهای بصری مختل گردد. مشکل کاربردی دیگر افتادگی عملکردی پلک، دشواری در استفاده از عینک یا لنزهای تماسی است؛ که همه این موارد دلایلی برای انجام جراحی بلفاروپلاستی عملکردی محسوب می‌شوند. همانند بلفاروپلاستی زیبایی، بلفاروپلاستی عملکردی نیز توسط چشم پزشکان و جراحان پلاستیک چشم انجام می شود.

ابتلا به بیماری پتوز

پتوز( Ptosis) اصطلاح پزشکی برای افتادگی واقعى پلک فوقانی به معناى كاهش ارتفاع شكاف پلكى است. بیماری که ممکن است روی یک یا هر دو چشم تأثیر بگذارد. پتوزي كه از بدو تولد وجود داشته باشد، پتوز مادرزادي ناميده مي شود. البته در مواردی هم این بیماری به صورت اكتسابي ناشي از ضربه يا پديده افزایش سن نيز مشاهده مي شود.

افتادگی پلک ها به طور کلی وقتی رخ می دهد که لبه پلک فوقانی (حاشیه پلک) از حالت طبیعی خود خارج شده افتادگی پیدا کند. وقتی لبه پلک خیلی پایین می آید و بخشی از مردمک را می پوشاند، می تواند قسمت فوقانی بینایی شما را مسدود کند. در بیشتر موارد، افتادگی پلک فوقانی ناشی از پیری ساختارهای قبلی است. به طور معمول عضله لواتور، مسئول بالا کشیدن پلک است که در این بیماری به خوبی کار نمی‌کند.

آدرس اینستاگرام دکتر اشراقی

اصلاح جراحی پلک بالایی افتاده، شامل ترمیم تاندون اين عضله است. به دنبال جراحی آب مروارید یا سایر جراحی های چشم ، ممکن است فرد دچار افتادگی پلک فوقانی شود زیرا دستکاری پلک در طی یک عمل می تواند باعث ضعف عضله شود و چشم به طور دائم باز بماند. سکته مغزی و ضربه نیز می تواند باعث پتوز شود. جراحی پتوز اغلب توسط چشم پزشکان و جراحان پلاستیک چشم انجام می شود. درمان این بیماری نیز با عمل پلک یا بلفاروپلاستی امکان پذیر است.

نکته پایانی در جراحی پتوز:

گاها در پايان عمل جراحی پلک، نتيجه ايده ال حاصل مى شود ولى به مرور مقدارى از افتادگى مجددا رخ مى دهد که اين امر به توانايي عضله در بالا نگاه داشتن پلک بستگى دارد. این موضوع را هم باید در نظر داشت که جراحی مجدد پلک به ندرت و طى شرايط خاص ممکن است انجام شود و اغلب اوقات براى يك جراحی پلک مناسب، يكبار فرصت داریم.

جراحان پلاستيك و ترميمى چشم، با آشنایی به جزييات آناتومى و عملكردى پلکها، عمل هایی مانند لیزیک و پی ار کی را با تکیه بر مهارت و دانش خود، با بهترین نتایج ارائه می‌نمایند.

تلفن مطب تهران : 88713593 - 09309095800
تلفن مطب اصفهان : 36205114درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
فیکس کردن غده اشکی در جراحی پف پلک بالا (بلفاروپلاستی)فیکس کردن غده اشکی در جراحی پف پلک بالا (بلفاروپلاستی)

برای بهبود افتادگی غدد اشکی در جراحی بلفارپلاستی، معمولا جراحی به این صورت انجام می‌شود که ابتدا برشی در پلک بالایی ایجاد می‌شود. سپس غدد اشکی جابجاشده که به دلیل تفاوت رنگ خود با بافت چربی اطراف قابل تشخیص هستند دوباره به جایگاه خود که حفره‌ای در استخوان اطراف کاسه‌ی چشم است منتقل می‌شوند ... ادامه مطلب

عوارض جراحی کانتوپلاستی یا چشم گربه ای چیست؟عوارض جراحی کانتوپلاستی یا چشم گربه ای چیست؟

جراحی کانتوپلاستی یا چشم گربه ای نوعی از جراحی است که در طی آن عضلات و رباط‌های حمایتی پلک در گوشه‌ی چشم جراحی شده و سفت می‌شوند. این جراحی که همراه با تغییر شکل چشم است نباید با جراحی کانتوپکسی اشتباه گرفته شود. در جراحی کانتوپکسی تغییر شکلی در چشم ایجاد نمی‌شود ... ادامه مطلب

لیفت آندوسکوپی ابرو و پیشانی چگونه انجام میشود؟لیفت آندوسکوپی ابرو و پیشانی چگونه انجام میشود؟

جراحی لیفت ابرو اغلب خطوط اخم از بین می برد و موجب لیفت کل ابرو می‌شود (بر خلاف جراحی لیفت شقیقه که تنها یک سوم خارجی ابرو ها را لیفت می‌نماید) . اگرچه این روش به شما کمک می کند تا ابروهای بالاتر و زیباتری داشته باشید؛ اما پوست پلک را درگیر نمی کند و تاثیر مستقیم بر روی افتادگی پلک و فرم چشمها ندارد ... ادامه مطلب

بلفاروپلاستی پلک شرقی چگونه است؟بلفاروپلاستی پلک شرقی چگونه است؟

بلفاروپلاستی پلک شرقی یکی از جراحی‌های زیبایی پلک چشم است که به دلیل تفاوت ساختاری بین پلک افراد متفاوت ابداع شده است. این جراحی در کشورهای شرق آسیا مانند کره‌ی جنوبی و تایوان طرفداران زیادی دارد و در سایر کشورها نیز بر اساس نیاز کاربردهایی پیدا کرده است. برای آشنایی بیشتر با این جراحی ابتدا بهتر اس ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465