رزرو نوبت
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / جراحى زيبايي و پلاستيك / بلفاروپلاستی پلک شرقی چگونه است؟

بلفاروپلاستی پلک شرقی چگونه است؟

انواع روشهای جوانسازی و درمانی چشم، از جمله بلفاروپلاستی جزو اقداماتی هستند که توسط دکتر بهرام اشراقی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم، با مهارت بالا و بکارگیری تکنیک درست انجام می‌شوند. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین نوبت از مطب تهران با شماره های 88713593 - 09309095800 و مطب اصفهان با شماره 03136205114 تماس حاصل فرمایید.

بلفاروپلاستی پلک شرقی یکی از جراحی‌های زیبایی پلک چشم است که به دلیل تفاوت ساختاری بین پلک افراد متفاوت ابداع شده است. این جراحی در کشورهای شرق آسیا مانند کره‌ی جنوبی و تایوان طرفداران زیادی دارد و در سایر کشورها نیز بر اساس نیاز کاربردهایی پیدا کرده است. برای آشنایی بیشتر با این جراحی ابتدا بهتر است تا ابتدا نگاهی به تفاوت‌های پلک شرقی و سایر پلک‌ها داشته باشیم.

پلک شرقی از نظر آناتومی چه ویژگی‌هایی دارد؟

از نظر ساختاری، چند تفاوت جزئی بین پلک بالایی افرادی که به اصطلاح شرقی یا آسیایی یا چشم بادامی نامیده می‌شوند و پلک بالایی اروپایی‌ها وجود دارد. اگرچه برخی از پلک‌های آسیایی دارای چین پلکی هستند اما برخی از آنها چین پلکی متداول در پلک‌های اروپایی را ندارند. تفاوت دیگر پلک شرقی با پلک اروپایی این است که در پلک شرقی و اروپایی تفاوت بسیاری در جایگاه تاخوردگی پوست پلک بالا وجود دارد؛ بصورتی که جایگاه تاخوردگی پلک بالا ممکن است در 1 میلی متر تا 10 میلی متر بالای خط مژه‌ای قرار داشته باشد. تغییر در جایگاه این تاخوردگی‌ها یکی از اهداف جراحی زیبایی پلک شرقی است.

بلفاروپلاستی پلک شرقی چیست؟

یکی از اهداف بلفاروپلاستی پلک شرقی ایجاد چین در پلک با هدف دوتاشدن آن است. این جراحی که جراحی ایمن و ساده‌ای است تحت بی‌حسی موضعی و بصورت سرپایی و یا همراه با جراحی‌های دیگر و همراه با بیهوشی انجام می‌شود. در این جراحی برای برداشتن مقداری از چربی یا عضلات اطراف پلک، برش کوچکی در چین طبیعی پلک انجام می‌شود. همچنین با از بین بردن پوست برآمده‌ی در بخش داخلی چشم که اپی کانتال نام دارد، چشم‌ها از حالت پف آلود در آمده و ظاهری شاداب می‌گیرند. البته باید توجه داشت که برای ایجاد یک نتیجه‌ی مطلوب از جراحی بلفاروپلاستی پلک شرقی بهتر است تا این جراحی توسط پزشک متخصص که شناخت مناسبی از ساختار ابرو دارد انجام گیرد.

بلفاروپلاستی پلک شرقی

دوران بهبود جراحی بلفاروپلاستی پلک شرقی چگونه است؟

بصورت کلی 2 روز پس از جراحی بلفاروپلاستی پلک شرقی فرد می‌تواند به زندگی روزمره‌ی خود بازگردد. البته بهبود اولیه‌ی پس از جراحی حدود دو هفته طول می‌کشد و برای بهبود کامل محل جراحی ممکن است نیاز به چند ماه زمان باشد. با این حال در طول این مدت فرد می‌تواند بدون مشکلی جدی به انجام کارهای روزانه خود بپردازد. اگرچه احتمال ایجاد مشکلات مرتبط با جراحی در این مدت بسیار پایین است، با این حال ممکن است مشکلات زیر در برخی افراد بروز کنند:

باید توجه داشت که بسیاری از این مشکلات بصورت موقتی بروز می‌کنند و معمولا در طی دو هفته‌ی اول پس از جراحی خودبخود رفع می‌شوند. با این حال در صورتی که فرد احساس خطر جدی کند بهتر است با پزشک متخصص مشورت نماید.

درباره کانتوپلاستی، جراحی چشم گربه ای یا چشم روباهی و پلک شرقی بیشتر بدانید ...

برای کاهش مشکلات پس از جراحی چه کاری می‌توان انجام داد؟

بصورت عمومی، پزشک جراح پس از جراحی توصیه‌هایی کلی به فرد ارائه می‌دهد. همچنین داروهایی تجویز می‌کند تا سرعت بهبود پس از جراحی افزایش یافته و احتمال ایجاد عوارض جراحی به حداقل برسد. بهترین و سریع‌ترین راه برای رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب پس از جراحی، پیروی از توصیه‌های پزشک متخصص است. با این حال توصیه‌های عمومی زیر نیز می‌توانند در کاهش مشکلات پس از جراحی بلفاروپلاستی پلک شرقی موثر باشند:

استفاده از آنتی بیوتیک‌ها: در صورتی که برای جلوگیری از ایجاد عفونت، داروهای آنتی بیوتیک تجویز شده باشند لازم است تا فرد بصورت منظم آنها را مصرف نماید. مصرف آنتی بیوتیک‌ها باید تا پایان دوره‌ی دارو صورت بگیرد و در صورتی که فرد احساس کند که بهبودی حاصل شده است نباید بصورت خودسرانه مصرف آنتی بیوتیک را قطع کند. البته باید توجه داشت که از مصرف خودسرانه‌ی این داروها باید خودداری نمود زیرا ممکن است عوارض خطرناکی همچون مقاومت میکروبی در درازمدت ایجاد نماید. در صورتی که علائم عفونت در محل جراحی ایجاد شوند لازم است تا توجه ویژه‌ای به آن شده و در سریعترین زمان ممکن با پزشک مشورت گردد.

بلفاروپلاستی پلک شرقی یکی از جراحی‌های زیبایی پلک چشم است که به دلیل تفاوت ساختاری بین پلک افراد متفاوت ابداع شده است. این جراحی در کشورهای شرق آسیا مانند کره‌ی جنوبی و تایوان طرفداران زیادی دارد و در سایر کشورها نیز بر اساس نیاز کاربردهایی پیدا کرده است. برای آشنایی بیشتر با این جراحی ابتدا بهتر است تا ابتدا نگاهی به تفاوت‌های پلک شرقی و سایر پلک‌ها داشته باشیم.

جراحان پلاستيك و ترميمى چشم برای جوانسازی اطراف چشم ممکن است از روشهایی مانند بلفاروپلاستی پلک فوقانی و تحتانی، جراحی لیفت شقیقه، جراحی لیفت ابرو و روشهای غیر جراحی مانند تزریق ژل و بوتاکس استفاده نمایند. باید توجه داشته باشید؛ انجام این روشها به ویژه در نواحی اطراف چشم، اگر توسط پزشک متخصص و مجرب انجام نشود، می‌تواند عوارض ناخوش آیندی به همراه داشته باشد.

تلفن مطب تهران : 88713593 - 09309095800
تلفن مطب اصفهان : 36205114درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
جابجایی چربی در جراحی بلفاروپلاستی پلک پایینجابجایی چربی در جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین

بلفاروپلاستی پلک پایین یکی از جراحی های زیبایی است که به صورت سرپایی بر روی پلک پایین (تحتانی) انجام می‌شود. ... ادامه مطلب

عوارض جراحی کانتوپلاستی یا چشم گربه ای چیست؟عوارض جراحی کانتوپلاستی یا چشم گربه ای چیست؟

جراحی کانتوپلاستی یا چشم گربه ای نوعی از جراحی است که در طی آن عضلات و رباط‌های حمایتی پلک در گوشه‌ی چشم جراحی شده و سفت می‌شوند. این جراحی که همراه با تغییر شکل چشم است نباید با جراحی کانتوپکسی اشتباه گرفته شود. در جراحی کانتوپکسی تغییر شکلی در چشم ایجاد نمی‌شود ... ادامه مطلب

تزریق فیلر برای جوانسازی زیر چشمتزریق فیلر برای جوانسازی زیر چشم

تزریق فیلر زیر چشم، یکی از روشهای غیر جراحی جوانسازی در این ناحیه است که با بکارگیری متریالهای مختلف، می‌تواند نتایج بسیار چشمگیری داشته باشد. در این مطلب به ساختار انواع فیلرها، نحوه استفاده از این مواد و تاثیر تزریق آنها در جوانسازی زیر چشم می‌پردازیم ... ادامه مطلب

لیفت آندوسکوپی ابرو و پیشانی چگونه انجام میشود؟لیفت آندوسکوپی ابرو و پیشانی چگونه انجام میشود؟

جراحی لیفت ابرو اغلب خطوط اخم از بین می برد و موجب لیفت کل ابرو می‌شود (بر خلاف جراحی لیفت شقیقه که تنها یک سوم خارجی ابرو ها را لیفت می‌نماید) . اگرچه این روش به شما کمک می کند تا ابروهای بالاتر و زیباتری داشته باشید؛ اما پوست پلک را درگیر نمی کند و تاثیر مستقیم بر روی افتادگی پلک و فرم چشمها ندارد ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465