اسلاید اصلی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / جراحى زيبايي و پلاستيك / درباره بلفاروپلاستی بیشتر بدانید

درباره بلفاروپلاستی بیشتر بدانید

بلفاروپلاستی یکی از جراحی‌های متداول مرتبط با چشم در سنین بالا است. افراد در هنگام مراجعه به پزشک ممکن است با سوالات مختلفی در مورد این جراحی روبرو شوند. در این مطلب سعی شده است تا به بخشی از این سوالات پاسخ داده شود.

انواع روشهای جوانسازی و درمانی چشم، از جمله بلفاروپلاستی جزو اقداماتی هستند که توسط دکتر بهرام اشراقی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم، با مهارت بالا و بکارگیری تکنیک درست انجام می‌شوند. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین نوبت از مطب تهران با شماره های 88713593 - 09309095800 و مطب اصفهان با شماره 03136205114 تماس حاصل فرمایید.

جراحی بلفاروپلاستی برای چه کسانی مناسب است؟

جراحی بلفاروپلاستی برای افرادی که دارای پوست شل یا بافت چربی انباشته در پلک هستند مناسب است. برخی افراد ممکن است از اینکه پلک‌های آنها در پایان روز احساس سنگینی دارد شکایت کنند. با برش پوست اضافی پلک در این افراد می‌توان پلک را در محل طبیعی و مناسب خود قرار داده و شکلی جوان به آن بخشید. بلفاروپلاستی پلک پایین بیشتر برای حذف توده‌های چربی انباشه در زیر و پشت پلک به کار می‌رود. این مشکل که معمولا بصورت ژنی بوده و در اوایل سن 40 سالگی خود را نشان می‌دهد می‌تواند با ایجاد ساختاری پف کرده در زیر چشم، فرد را خسته نشان دهد. با انجام جراحی بلفاروپلاستی می‌توان ظاهری جوان و شاداب در چنین افرادی ایجاد کرد.

آیا جراحی بلفاروپلاستی دردناک است؟

بلفاروپلاستی با بیحسى موضعى يا بيهوشى انجام می‌شود که ممکن است تزریق داخل رگ مواد ارامبخش هم طى بيحسى صورت بگیرد. نبابراین در طی جراحی فرد معمولا احساس درد چندانى مخصوصا در جراحى پلك بالا نخواهد داشت. با این حال درد جزئی پس از کاهش مواد بیهوش کننده امری طبیعی است. همچنین در دوران بهبود ورم موضع جراحی، کبودی و احساس ناراحتی در محل جراحی شده مشکلاتی معمول هستند که می‌توان با برخی داروها، کمپرس یخ، کرم‌های مرطوب کننده و قطره‌های چشمی آنها را برطرف نمود.

دوران بهبود جراحی بلفاروپلاستی چقدر طول می‌کشد؟

افراد می‌توانند یک تا دو روز پس از جراحی به کارهای سبک مانند کارکردن با کامپیوتر بپردازند. با این حال بازگشت به کار فیزیکی نسبتا سنگینتر نیاز به چند روز زمان خواهد داشت اما این بدان معنی نیست که افراد به کار سنگین در سه روز پس از جراحی بپردازند. زمان لازم براى شروع فعاليتهاى ورزشى در حد چند هفته مى باشد . بهبود کامل محل جراحی و شکل‌یابی طبیعی بافت‌های اطراف و زیرین محل جراحی نیاز به 3 تا 6 ماه زمان دارد. به صورت کلی توصیه می‌شود تا افراد حداقل یک هفته از کارهای سنگین و کارهای مرتبط با شغل خود دوری کنند. بخیه‌ها نیز معمولا یک هفته پس از جراحی برداشته می‌شوند. در صورتی که کبودی یا جای زخم جراحی تاثیر منفی در ظاهر فرد دارد می‌توان از عینک آفتابی مناسب برای پوشش دادن ظاهری آنها استفاده کرد.

درباره کانتوپلاستی، جراحی چشم گربه ای یا چشم روباهی و چشم آسیای شرقی بیشتر بدانید ...

آیا بلفاروپلاستی پلک بالا شکل چشم را تغییر می‌دهد؟

بلفاروپلاستی پلک بالا می‌تواند بصورت جزئی شکل چشم را تغییر دهد؛ به این صورت که چشم‌ها کمی بزرگتر و بازتر شده و شکل آن بصورت جزئی تغییر کرده و ظاهری شاداب‌تر و جوان‌تر می‌گیرد.

برای جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا برش‌ها در کجای صورت ایجاد می‌شوند؟

برش‌های ایجادشده در پلک در چین‌های پلک ایجاد می‌شوند و گاهی نیز ممکن است این برش‌ها به سمت بیرون چشم در محل چین پنجه کلاغی چشم ایجاد شود. پس از بهبود محل برش، معمولا جای زخم آنها معمولا تنها زمانی که فرد چشمان خود را ببندد مشخص خواهندبود. در صورتی که فرد بصورت طبیعی و بدون آرایش باشد ممکن است محل برش‌ها کمی تیره‌تر از نواحی کناری خود به نظر بیایند. با این حال تشخیص این برش‌ها در طی زندگی روزمره سخت است. در صورتی که تیره بودن محل زخم‌ها آزاردهنده باشد فرد می‌تواند با لیزرتراپی آنها را به رنگی متناسب با پوست اطراف آن در بیاورد.

تفاوت نتایج بلفاروپلاستی با سفت کردن پوست بوسیله‌ی لیزر نتایج مشابهی دارند؟

لیزر می‌تواند پوست را سفت کند اما نه به اندازه‌ی بلفاروپلاستی! با این حال لیزر می‌تواند خطوط و چین و چروک جزئی موجود در صورت را برطرف نماید که بلفاروپلاستی چنین تاثیری نمی‌تواند داشته باشد. بنابراین بهترین رویکرد، استفاده از این دو روش در کنار هم است.

بلفاروپلاستی

خطرات جراحی بلفاروپلاستی چیست؟

اگرچه بلفاروپلاستی بصورت کلی یک جراحی ایمن است اما مانند هر جراحی دیگری، بلفاروپلاستی با احتمال کمی با عوارض و خطراتی همراه است. از جمله عوارض جانبی احتمالی بلفاروپلاستی می‌توان به ایجاد عفونت و خونریزی اشاره نمود. ایجاد کبودی و ورم در اطراف پلک‌ها از جمله‌ی سایر مشکلاتی است که همه‌ی افراد جراحی‌شده اما با میزان متفاوتی بروز می‌دهند. افرادی که داروهای رقیق‌کننده‌ی خون مانند وارفارین یا آسپرین مصرف می‌کنند خطر بیشتری برای ایجاد خونریزی پس از جراحی دارند و احتمال دارد کبودی محل جراحی زمان بیشتری برای بهبودی نیاز داشته باشد. به منظور جلوگیری از خونریزی پس از جراحی توصیه می‌شود تا یک هفته قبل از جراحی مصرف داروهای رقیق کننده‌ی خون قطع شود.

علاوه بر عوارض بیان شده ممکن است مشکلاتی مانند جراحی نانوموفق، عدم تقارن پلک‌ها، برامدگی ناشی از بخیه و نیاز به جراحی تکمیلی نیز پس از جراحی به وجود بیایند.

پس از جراحی بلفاروپلاستی چه مراقبت‌هایی باید انجام داد؟

جراحان پلاستيك و ترميمى چشم برای جوانسازی اطراف چشم ممکن است از روشهایی مانند جراحی لیفت شقیقه، جراحی لیفت ابرو و روشهای غیر جراحی مانند تزریق ژل و بوتاکس استفاده نمایند. باید توجه داشته باشید؛ انجام این روشها به ویژه در نواحی اطراف چشم، اگر توسط پزشک متخصص و مجرب انجام نشود، می‌تواند عوارض ناخوش آیندی به همراه داشته باشد.

تلفن مطب تهران : 88713593 - 09309095800
تلفن مطب اصفهان : 36205114درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
جابجایی چربی در جراحی بلفاروپلاستی پلک پایینجابجایی چربی در جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین

بلفاروپلاستی پلک پایین یکی از جراحی های زیبایی است که به صورت سرپایی بر روی پلک پایین (تحتانی) انجام می‌شود. ... ادامه مطلب

تزریق فیلر برای جوانسازی زیر چشمتزریق فیلر برای جوانسازی زیر چشم

تزریق فیلر زیر چشم، یکی از روشهای غیر جراحی جوانسازی در این ناحیه است که با بکارگیری متریالهای مختلف، می‌تواند نتایج بسیار چشمگیری داشته باشد. در این مطلب به ساختار انواع فیلرها، نحوه استفاده از این مواد و تاثیر تزریق آنها در جوانسازی زیر چشم می‌پردازیم ... ادامه مطلب

عوارض جراحی کانتوپلاستی یا چشم گربه ای چیست؟عوارض جراحی کانتوپلاستی یا چشم گربه ای چیست؟

جراحی کانتوپلاستی یا چشم گربه ای نوعی از جراحی است که در طی آن عضلات و رباط‌های حمایتی پلک در گوشه‌ی چشم جراحی شده و سفت می‌شوند. این جراحی که همراه با تغییر شکل چشم است نباید با جراحی کانتوپکسی اشتباه گرفته شود. در جراحی کانتوپکسی تغییر شکلی در چشم ایجاد نمی‌شود ... ادامه مطلب

لیفت تمپورال ابرو و چشم یا لیفت شقیقه چیست؟لیفت تمپورال ابرو و چشم یا لیفت شقیقه چیست؟

لیفت شقیقه که به آن لیفت تمپورال ابرو و چشم نیز گفته می‌شود؛ روشی است که همزمان با لیفت یک سوم خارجی ابرو، شامل فرآیند ایجاد تغییرات در ناحیه پیشانی و تا حدودی باز شدن خطوط پنجه کلاغی گوشه خارجی چشم نیز می‌شود ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465