رزرو نوبت
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / تزریق فیلر / تزریق چربی زیر چشم چقدر ماندگاری دارد؟

تزریق چربی زیر چشم چقدر ماندگاری دارد؟

افزایش سن تاثیر فراوانی در ظاهر افراد دارد. از جمله بخش‌هایی از بدن که اولین نشانه‌های افزایش سن را بروز می‌دهند پوست اطراف پلک‌ها و زیر چشم هستند. با این حال روش‌های مختلفی وجود دارند که بوسیله‌ی آنها می‌توان اثرات افزایش سن بر زیبایی را کاسته یا از بین برد. یکی از این روش‌ها، تزریق چربی یا پیوند چربی است. تزریق چربی بعنوان روشی کمتر تهاجمی شناخته می‌شود که می‌توان از آن برای جوانسازی ناحیه‌ی زیر چشم استفاده نمود. در این روش، بخش کوچکی از بافت چربی از بدن فرد جدا شده و پس از انجام برخی فرایندها بر روی ان، به ناحیه‌ی مورد نظر تزریق می‌شود. مزیت استفاده از چربی به جای تزریق ژل یا سایر انواع فیلرها این است که تزریق چربی مدت زمان بیشتری نيبت به ژل ماندگارى دارد . اما آیا تزریق چربی یک روش درمانی دائمی است؟ ماندگارى چربی تزریق شده به زیر چشم چقدر است؟ در این مطلب به بیان پاسخ این سوالات خواهیم پرداخت.

یکی از روشهای جوانسازی اطراف چشم تزریق چربی است که توسط دکتر بهرام اشراقی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم، با مهارت بالا و بکارگیری تکنیک درست انجام می‌شود. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین نوبت از مطب تهران با شماره های 88713593 - 09309095800 و مطب اصفهان با شماره 03136205114 تماس حاصل فرمایید.

آیا اثرات تزریق چربی دائمی است؟

بصورت کلی می‌توان گفت بله، اثر تزریق چربی به زیر چشم دائمی است اما این مسئله در مورد تمام سلول‌های چربی تزریق شده صادق نیست. زمانی که سلول‌های چربی از بدن فرد جدا می‌شوند فرایندهایی حد واسط بر روی این سلول‌ها انجام شده و پس از آن، سلول‌های چربی برای تزریق به محل مورد نظر آماده هستند. پس از تزریق سلول‌ها، بین 30 تا 70 درصد سلول‌های تزریق شده برای مدت طولانی در محل تزریق فعال بوده و مانند چربی معمولی بدن که از اول در محل حضور داشته رفتار خواهند کرد! حتی ممکن است تا این سلول‌های چربی با افزایش بدن وزن فرد، رشد کنند. با این حال هر چه زمان بیشتری از تزریق بگذرد، این سلول‌ها نیز مانند سایر سلول‌های بدن دچار تخریب می‌شوند که البته این تخریب سالها به طول می‌انجامد. بر اساس برخی مطالعات، تاثیر سلول‌های چربی تزریق شده به زیر چشم حداقل سه سال خواهدبود، بخشی از سلول‌های تزریق شده پس از چند سال از بین خواهند رفت و بخش دیگری از سلول‌ها (بسته به شرایط و سبک زندگی فرد بین 30 تا 70 درصد) بصورت دائمی در محل تزریق باقی خواهند ماند.

تزریق چربی زیر چشم

چه عواملی در طول عمر سلول‌های چربی تزریق شده موثر است؟

برخی عوامل وجود دارند که می‌توانند در ماندگار سلول‌های چربی تزریق شده به زیر چشم موثر باشند.این عوامل شامل موارد زیر هستند:

مهارت پزشک جراح: مهارت پزشک در جداسازی و خالص سازی سلول‌ها، فرایند تزریق و اینکه در کدام بخش از محل مورد نظر تزریق شود از جمله مواردی هستند که می‌توانند در ماندگار تزریق سلول‌های چربی موثر باشند. هر چه پزشک تجربه‌ی بیشتری داشته باشد و دانش بیشتری در مورد فرایندهای مختلف برداشت تا تزریق سلول داشته باشد ماندگار چربی تزریق شده نیز بیشتر خواهدبود.

تکنیک استفاده شده برای تزریق چربی: برخی روش‌ها مدرن تر برای تزریق چربی مانند میکروگرفتینگ (micro fat grafting) اگرچه فرایندی دشوارتر نسبت به روش‌های مرسوم هستند اما موجب می‌شوند تا بیشترین میزان سلول‌های چربی به موضع موردنظر تزریق شوند. این مسئله موجب می‌شود تا پس از گذشت چند سال سلول‌های بیشتری در محل تزریق باقی مانده باشند.

نحوه‌ی سازگاری بدن با چربی تزریق شده: زمانی که سلول‌های چربی به زیر چشم تزریق می‌شوند، برای زنده ماندن خود نیاز به غذا و انرژی و همچنین دفع مواد سمی و زائد دارند. برای حل این مشکلات، لازم است تا بدن بصورت طبیعی و از طریق رگ زایی، جریان خون را در اختیار سلول‌های جدید تزریق شده قرار دهد. جریان خون موجب دسترسی سلولها به غذا و اکسیژن شده و مواد زائد را از محل دور می‌کند. هر چه رگ زایی بهتر باشد طول عمر سلول‌های تزریق شده نیز بیشتر خواهدبود. این مسئله می‌تواند تضمین کننده‌ی دائمی شدن نتیجه‌ی تزریق چربی به زیر پوست چشم باشد. سبک زندگی مانند مصرف دخانیات از جمله سیگار می‌تواند تاثیر منفی بر روی این فرایند داشته باشد.

محل تزریق چربی: بصورت کلی چربی تزریق شده زمانی که به محلی با رگ‌های خونی مناسب تزریق شود ماندگاری بیشتری خواهد داشت. از این نظر صورت و زیر چشم‌ها بعنوان قسمت مناسبی از بدن شناخته می‌شود. با این حال تکنیک پزشک در تزریق به محل مورد نظر در زیر چشم نیز در ماندگاری و طول عمر بیشتر چربی تزریق شده موثر خواهدبود.

اینستاگرام دکتر اشراقی

با اينحال از معايب تزريق چربى به غير قابل پيش بينى بودن نسبت به ژل، ايجاد نامنظمى بيشتر در محل تزريق ، نياز به جراحى در صورت عدم رضايت جهت خروج چربى تزريق شده مى توان اشاره نمود .
همچنين جهت تزريق در تنها يك محل مانند زير چشم انجام اين روش منطقى نيست و به طور معمول براى تزريق كل صورت چربى جدا مى گردد.

جراحان پلاستيك و ترميمى چشم برای جوانسازی اطراف چشم ممکن است از روشهایی مانند بلفاروپلاستی پلک فوقانی و تحتانی، جراحی لیفت شقیقه، جراحی لیفت ابرو و روشهای غیر جراحی مانند تزریق ژل و بوتاکس استفاده نمایند. باید توجه داشته باشید؛ انجام این روشها به ویژه در نواحی اطراف چشم، اگر توسط پزشک متخصص و مجرب انجام نشود، می‌تواند عوارض ناخوش آیندی به همراه داشته باشد.

تلفن مطب تهران : 88713593 - 09309095800
تلفن مطب اصفهان : 36205114درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
جابجایی چربی در جراحی بلفاروپلاستی پلک پایینجابجایی چربی در جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین

بلفاروپلاستی پلک پایین یکی از جراحی های زیبایی است که به صورت سرپایی بر روی پلک پایین (تحتانی) انجام می‌شود. ... ادامه مطلب

افتادگى پلک يا بلفارو پتوز چه عوارضی دارد و چگونه درمان میشود؟افتادگى پلک يا بلفارو پتوز چه عوارضی دارد و چگونه درمان میشود؟

جراحى افتادگی پلک یا پتوز به تبحر فراوان نیازداشته و صرفا توسط جراح چشم بايد انجام گيرد. با اينهمه نتايج ان به صورت پاسخ عالى ( در فاصله نيم ميلى متر از پلک مقابل) يا مناسب (در فاصله يک ميلى متر از پلک مقابل ) کاملا وابسته به عملکرد عضله است و همواره به صورت درصد، قابل بيان است ... ادامه مطلب

لیفت آندوسکوپی ابرو و پیشانی چگونه انجام میشود؟لیفت آندوسکوپی ابرو و پیشانی چگونه انجام میشود؟

جراحی لیفت ابرو اغلب خطوط اخم از بین می برد و موجب لیفت کل ابرو می‌شود (بر خلاف جراحی لیفت شقیقه که تنها یک سوم خارجی ابرو ها را لیفت می‌نماید) . اگرچه این روش به شما کمک می کند تا ابروهای بالاتر و زیباتری داشته باشید؛ اما پوست پلک را درگیر نمی کند و تاثیر مستقیم بر روی افتادگی پلک و فرم چشمها ندارد ... ادامه مطلب

جوانسازی اطراف چشم با چه روشهایی قابل انجام است؟جوانسازی اطراف چشم با چه روشهایی قابل انجام است؟

برخی از روشهای جوانسازی دور چشم به شکل جراحی و برخی دیگر به صورت غیر جراحی و با تهاجم کمتر انجام می‌شوند. با جراحی بلفاروپلاستی، لیفت شقیقه، لیفت ابرو و پیشانی،تزریق فیلرها و بوتاکس، همچنین بکارگیری برخی از لیزرها می‌توان به جوانسازی دور چشم پرداخت ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465