رزرو نوبت
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / تزریق فیلر / پیشگیری از گلوله شدن فیلر در زیر چشم

پیشگیری از گلوله شدن فیلر در زیر چشم

گلوله شدن یا برجستگى و نامنظمى فیلر زیر چشم پس از تزریق اگرچه مشکل شایعی نیست و خطری جدی برای سلامتی فرد ایجاد نمی‌کند اما زمانی که ایجاد شود می‌تواند موجب ناراحتی و آزار افراد گردد و آنان را از نتیجه‌ی تزريق خود ناراضی بگرداند. برجستگى و نامنظمى فیلر در زیر چشم ممکن است به دلیل ایجاد کبودی باشد که با رفع کبودی، این برجستگى و نامنظمى نیز رفع می‌گردد. پس از تزریق انواع فیلرها به زیر چشم، گلوله‌ای شدن آن ممکن است ایجاد شود و می‌توان گفت که این مسئله بعنوان یک مشکل شایع شناخته می‌شود که افراد زیادی در روزهای پس از تزریق آن را گزارش می‌دهند. با این حال راهکارهایی وجود دارند که می‌توانند احتمال ایجاد این گلوله ها را کاهش دهند. در این مطلب دلایل برجستگى و نامنظمى فیلر زیر چشم را بیان کرده و راهکارهای کاهش احتمال ایجاد آنها را بیان خواهیم کرد.

از روشهای جوانسازی اطراف چشم تزریق ژل و بوتاکس است که توسط دکتر بهرام اشراقی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم، با مهارت بالا و بکارگیری تکنیک درست انجام می‌شود. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین نوبت از مطب تهران با شماره های 88713593 - 09309095800 و مطب اصفهان با شماره 03136205114 تماس حاصل فرمایید.

دلایل گلوله شدن فیلر چشم چیست؟

همانگونه که اشاره گردید برجستگى و نامنظمى فیلر چشم ممکن است برای بسیاری از افراد پس از تزریق فیلر رخ دهد. با این حال ممکن است عوامل زیر باعث افزایش احتمال برجستگى و نامنظمى فیلر شوند. از جمله‌ی این عوامل می‌توان به موارد زیراشاره نمود:

پیشگیری از گلوله شدن فیلر در زیر چشم

چگونه از برجستگى و نامنظمى فیلر چشم پیشگیری کنیم؟

برای جلوگیری از برجستگى و نامنظمى فیلر زیر چشم بهتر است موارد زیر را رعایت کرد:

در صورتی که متوجه وجود گلوله‌های مرتبط با فیلر شدیم چه کار بکنیم؟

در صورتی که فرد احساس کند فیلرها بصورت گلوله‌ای در آمده‌اند بهتر است احتمال عفونت را در نظر گرفته و به پزشک مراجعه نمایند. علائم عفونت شامل قرمزی، حساسیت محل تزریق به فشار، ورم محل تزریق و درد است. البته احتمال ایجاد عفونت اگرچه کم است اما در صورت بی توجهی به آن ممکن است مشکلات بیشتری ایجاد نماید.

در صورت ایجاد گلوله در فیلرها، بهتر است فرد خونسردی خود را حفظ نماید زیرا معمولا این عارضه در روزهای ابتدایی پس از تزریق یک رخداد عادی تلقی می‌شود.
در صورتی که گلوله‌ای شدن فیلر با چشم قابل مشاهده است می‌توان با مشورت پزشک و بصورت نرم و آهسته محل گلوله شدن را مالش داد. در صورتی که پس از 2 هفته ماساژ محل برجستگى و نامنظمى، این توده‌ها برطرف نشوند بهتر است به پزشک مراجعه نمود.

جراحان پلاستيك و ترميمى چشم برای جوانسازی اطراف چشم ممکن است از روشهایی مانند بلفاروپلاستی پلک فوقانی و تحتانی، جراحی لیفت شقیقه، جراحی لیفت ابرو و روشهای غیر جراحی مانند تزریق ژل و بوتاکس استفاده نمایند. باید توجه داشته باشید؛ انجام این روشها به ویژه در نواحی اطراف چشم، اگر توسط پزشک متخصص و مجرب انجام نشود، می‌تواند عوارض ناخوش آیندی به همراه داشته باشد.

تلفن مطب تهران : 88713593 - 09309095800
تلفن مطب اصفهان : 36205114درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
لیفت آندوسکوپی ابرو و پیشانی چگونه انجام میشود؟لیفت آندوسکوپی ابرو و پیشانی چگونه انجام میشود؟

جراحی لیفت ابرو اغلب خطوط اخم از بین می برد و موجب لیفت کل ابرو می‌شود (بر خلاف جراحی لیفت شقیقه که تنها یک سوم خارجی ابرو ها را لیفت می‌نماید) . اگرچه این روش به شما کمک می کند تا ابروهای بالاتر و زیباتری داشته باشید؛ اما پوست پلک را درگیر نمی کند و تاثیر مستقیم بر روی افتادگی پلک و فرم چشمها ندارد ... ادامه مطلب

لیفت تمپورال ابرو و چشم یا لیفت شقیقه چیست؟لیفت تمپورال ابرو و چشم یا لیفت شقیقه چیست؟

لیفت شقیقه که به آن لیفت تمپورال ابرو و چشم نیز گفته می‌شود؛ روشی است که همزمان با لیفت یک سوم خارجی ابرو، شامل فرآیند ایجاد تغییرات در ناحیه پیشانی و تا حدودی باز شدن خطوط پنجه کلاغی گوشه خارجی چشم نیز می‌شود ... ادامه مطلب

افتادگى پلک يا بلفارو پتوز چه عوارضی دارد و چگونه درمان میشود؟افتادگى پلک يا بلفارو پتوز چه عوارضی دارد و چگونه درمان میشود؟

جراحى افتادگی پلک یا پتوز به تبحر فراوان نیازداشته و صرفا توسط جراح چشم بايد انجام گيرد. با اينهمه نتايج ان به صورت پاسخ عالى ( در فاصله نيم ميلى متر از پلک مقابل) يا مناسب (در فاصله يک ميلى متر از پلک مقابل ) کاملا وابسته به عملکرد عضله است و همواره به صورت درصد، قابل بيان است ... ادامه مطلب

فیکس کردن غده اشکی در جراحی پف پلک بالا (بلفاروپلاستی)فیکس کردن غده اشکی در جراحی پف پلک بالا (بلفاروپلاستی)

برای بهبود افتادگی غدد اشکی در جراحی بلفارپلاستی، معمولا جراحی به این صورت انجام می‌شود که ابتدا برشی در پلک بالایی ایجاد می‌شود. سپس غدد اشکی جابجاشده که به دلیل تفاوت رنگ خود با بافت چربی اطراف قابل تشخیص هستند دوباره به جایگاه خود که حفره‌ای در استخوان اطراف کاسه‌ی چشم است منتقل می‌شوند ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465