بلفاروپلاستی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / مطالب و مقالات / عمل بلفاروپلاستی پلک پایین از داخل چیست و چگونه انجام میشود؟

عمل بلفاروپلاستی پلک پایین از داخل چیست و چگونه انجام میشود؟

با افزایش سن سلول‌های بدن دچار پیری می‌شوند. با پیری سلول‌های زیر پلک که بافت چربی در پشت آنها تجمع می‌یابد این سلول‌ها توان کنترل وزن بافت چربی را از دست داده و در نتیجه بافت چربی در پشت پلک‌ها تجمع یافته و حالت پف‌کردگی به پلک‌ها می‌دهد. از سایر مشکلات مرتبط با افزایش سن می‌توان به تخریب کلاژن و سایر پروتئین‌های ساختاری پوست اشاره کرد که منجر به افتادگی پلک‌ها شده و گاهی به تیرگی زیر چشم منجر می‌شوند.

تشخیص و درمان انواع بیماریها و مشکلات اطراف چشم مانند پتوز و جراحی های زیبایی و جوانسازی چشم، جزو اقداماتی است که توسط دکتر بهرام اشراقی فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم انجام می‌شود. لطفا جهت تعیین نوبت از مطب تهران با شماره تلفن 88713593 - 09309095800 و مطب اصفهان با شماره تلفن 36205114 تماس حاصل فرمایید.

جراحی بلفاروپلاستی نوعی جراحی زیبایی محسوب می‌شود که هدف از آن برطرف‌نمودن مشکلات مرتبط به پلک واطراف آن است که با افزایش سن ایجاد می‌شوند. بلفاروپلاستی برای مشکلات زیر سودمند است:

عمل بلفاروپلاستی پلک پایین

عمل بلفاروپلاستی پلک پایین از داخل چیست و چگونه انجام می‌گیرد؟

جراحی سنتی پلک که جهت رفع پف زیر چشم به کار می‌رود از طریق برشی در بیرون پلک و زیر پلک‌ها انجام می‌گیرد. این جراحی زخم‌های قابل مشاهده ایجاد می‌کند. در جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین از داخل، برش مورد نظر جهت دسترسی به بافت‌های موردنظر در لایه‌ای به نام کانجانکتیوا (Conjunctiva) ایجاد می‌شود. این لایه همان بافت صورتی‌رنگی است که هنگام پایین‌کشیدن پلک پایینی قابل مشاهده است. از طریق برش ایجادشده در این بخش امکان دسترسی به بافت چربی ایجاد شده و پف چشم رفع می‌شود. با توجه به اینکه برش در جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین از داخل در لایه‌ی رویی صورت ایجاد نمی‌شود بنابراین جای بخیه یا زخم قابل مشاهده نیز تشکیل نمی‌شود و امکان تشخیص اینکه فرد جراحی زیبایی انجام داده‌است بصورت ظاهری وجود ندارد.

مزایای عمل بلفاروپلاستی پلک پایین از داخل چیست؟

از آنجا که در جراحی عمل بلفاروپلاستی پلک پایین از داخل از برشی در داخل پلک استفاده می‌شود، پوست پلک و ساختارهای حمایتی مانند ماهیچه‌ها و رباط‌ها آسیب نمی‌بینند. در نتیجه تکیه‌گاه پلک حفظ می‌شود و پلک در حین بهبود دچار ضعف و افتادگی نمی‌شود. سایر مزایای جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین از داخل عبارتند از:

این جراحی بدون جای زخم قابل مشاهده در پوست است. بنابراین افراد نمی‌توانند تشخیص دهند که فرد برای حذف پف چشم خود جراحی پلک پایین انجام داده‌است. در جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین از داخل هیچ تغییری در شکل پلک ایجاد نمی‌شود زیرا هیچ برشی از طریق پوست پلک ایجاد نمی‌شود. همین مسئله موجب می‌شود تا ساختارهای نگهدارنده پلک حفظ شوند و خمیدگی ملایم و پلک پایین به سمت بالا حفظ شود. جراحی پلک سنتی با زخم خارجیِ قابل مشاهده روی پلک می‌تواند در نهایت منجر به کشیدن پلک به سمت پایین شود.

در این جراحی از بخیه استفاده نمی‌شود: با توجه به اینکه از بخیه استفاده نمی‌شود بنابراین نیازی به برداشتن بخیه نخواهدبود.

مشکلات و عوارض جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین از داخل چیست؟

هر نوع جراحی با مشکلاتی احتمالی روبرو است و احتمال عوارض ناشی از هرگونه عمل جراحی باید قبل از عمل با بیمار به طور کامل مورد بحث قرار گیرد. عوارض شایع این نوع جراحی عبارتند از تورم، اکیموز، کموز و لاگفتالموس.

خونریزی رتروبولبار یک عارضه‌ی جدی است که ناشی از خونریزی کنترل‌نشده در داخل چربی کاسه‌ی چشم یا اوربیت است. این خونریزی منجر به درد شدید چشم می‌شود که معملولا شروعی ناگهانی دارد و می‌تواند منجر به برآمدگی و بیرون‌زدگی نسبی چشم از کاسه‌ی چشم و کاهش بینایی شود. هرگونه درد شدید چشمی در دوره‌ی بعد از عمل نیاز به بررسی فوری دارد. در صورت بروز این مشکلات، سر و بالاتنه بیمار باید بالا نگه داشته‌شده و فشار خون کنترل شود. کنترل خونریزی ممکن است نیاز به جراحی داشته‌باشد که همراه با تخلیه‌ی خون و توقف خونریزی است. در صورت چنین مشکلی ممکن است نیاز به بستری‌شدن نیز وجود داشته‌باشد که در این مدت داروهایی تجویز شده و ورم و فشار خون کنترل می‌شوند.

آدرس اینستاگرام دکتر بهرام اشراقی

ممکن است صورت بیمار بعد از عمل جراحی نامتقارن به نظر برسد که ممکن است به دلیل تورم، کبودی یا تجمع مایع اضافی در بافت‌های اطراف چشم باشد. رفع این مشکل ممکن است چند هفته طول بکشد. حداقل 2 ماه زمان لازم است تا بررسی شود که مشکل بصورت خود بخودی رفع می‌شود یا نیاز به جراحی تکمیلی وجود دارد.

کموز (Chemosis) یا التهاب ملتحمه یک عارضه‌ی نادر اما تشدید‌کننده‌ی وضعیت نامساعد پس از هرگونه عمل جراحی در اطراف پلک، به ویژه پلک تحتانی است. درمان این مشکل بصورت غیرتهاجمی است و از قطره یا پماد چرب‌کننده‌ی چشم استفاده می‌شود. همچنین ممکن است برای کاهش التهاب، داروهای استروئیدی نیز تجویز شوند. در صورت بروز کموز، هرگونه تحریک بیشتر (به عنوان مثال استفاده از لنزهای تماسی یا قرارگرفتن در معرض ماده‌ی حساسیت‌‍زا) باید به حداقل برسد.

جراحان پلاستيك و ترميمى چشم برای جوانسازی اطراف چشم ممکن است از روشهایی مانند بلفاروپلاستی پلک فوقانی و تحتانی، جراحی لیفت شقیقه، جراحی لیفت ابرو و روشهای غیر جراحی مانند تزریق ژل و بوتاکس استفاده نمایند. باید توجه داشته باشید؛ انجام این روشها به ویژه در نواحی اطراف چشم، اگر توسط پزشک متخصص و مجرب انجام نشود، می‌تواند عوارض ناخوش آیندی به همراه داشته باشد.

تلفن مطب تهران : 88713593 - 09309095800
تلفن مطب اصفهان : 36205114درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
جراحى پلک فوقانى ( بلفاروپلاستى) چگونه انجام میشود؟جراحى پلک فوقانى ( بلفاروپلاستى) چگونه انجام میشود؟

اين بخش را با جراحيهاى زيبايي پلک فوقانى (عمل بلفاروپلاستى ) اغاز مى کنم. ... ادامه مطلب

فیکس کردن غده اشکی در جراحی پف پلک بالا (بلفاروپلاستی)فیکس کردن غده اشکی در جراحی پف پلک بالا (بلفاروپلاستی)

برای بهبود افتادگی غدد اشکی در جراحی بلفارپلاستی، معمولا جراحی به این صورت انجام می‌شود که ابتدا برشی در پلک بالایی ایجاد می‌شود. سپس غدد اشکی جابجاشده که به دلیل تفاوت رنگ خود با بافت چربی اطراف قابل تشخیص هستند دوباره به جایگاه خود که حفره‌ای در استخوان اطراف کاسه‌ی چشم است منتقل می‌شوند ... ادامه مطلب

جوانسازی اطراف چشم با چه روشهایی قابل انجام است؟جوانسازی اطراف چشم با چه روشهایی قابل انجام است؟

برخی از روشهای جوانسازی دور چشم به شکل جراحی و برخی دیگر به صورت غیر جراحی و با تهاجم کمتر انجام می‌شوند. با جراحی بلفاروپلاستی، لیفت شقیقه، لیفت ابرو و پیشانی،تزریق فیلرها و بوتاکس، همچنین بکارگیری برخی از لیزرها می‌توان به جوانسازی دور چشم پرداخت ... ادامه مطلب

تفاوت کانتوپلاستی و بلفاروپلاستیتفاوت کانتوپلاستی و بلفاروپلاستی

جراحی کانتوپلاستی و بلفاروپلاستی دو نوع از جراحی هستند که اگرچه هر دو بر روی چشم و بافت‌های مرتبط با آن انجام می‌شوند اما اهداف و تاثیرات متفاوتی دارند. در این مطلب به معرفی هر کدام از این جراحی‌ها پرداخته و کاربرد و تفاوت هر کدام با دیگری را بیان خواهیم کرد ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465