رزرو نوبت
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / بيماريهاي سيستم اشكى / درمان اشک ریزش چشم با جراحی مجرای اشکی به روش اندوسکوپی

درمان اشک ریزش چشم با جراحی مجرای اشکی به روش اندوسکوپی

اشک‌ریزش چشم یکی از مشکلات مربوط به چشم است که در طی آن اشک بیش از اندازه‌ی طبیعی بر روی چشم وجود داشته و در نتیجه‌ی آن از چشم سرازیر می‌شود. اشک‌ریزش چشم دلایل مختلفی دارد که یکی از متداول‌ترین دلایل اشک‌ریزش چشم، انسداد مجراهای اشکی است. مجراهای اشکی مسیرهای انتقال اشک هستند که به صورت مسیرها و منفذهای کوچکی در پایین و بالاى گوشه‌ی داخلى چشم در کنار بینی قرار دارند و اشکی که از سطح چشم زدوده می‌شود را جمع‌آوری کرده و به بینی انتقال می‌دهند. در صورتیکه این مجراها مسدود شوند، اشک از سطح چشم جمع‌آوری نشده و موجب اشک‌ریزش چشم می‌شود. روش‌های درمان انسداد مجراهای اشکی با توجه به دلایل ایجاد آن متفاوت هستند. بنابراین ابتدا لازم است تا دلایل انسداد مجرای اشکی به درستی تشخیص داده شود.

اشک ریزش چشم ممکن است با دلایل بسیار جزئی یا علل پیچیده تر اتفاق افتد. شما می‌توانید برای بررسی و تشخیص علت اشک ریزش چشم، و در صورت نیاز اقدامات درمانی لازم جهت رفع این عارضه، به دکتر بهرام اشراقی فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم مراجعه نمایید. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین نوبت از مطب تهران با شماره های 88713593 - 09309095800 و مطب اصفهان با شماره 03136205114 تماس حاصل فرمایید.

دلایل انسداد مجرای اشکی:

معمول‌ترین دلایل انسداد مجرای اشکی شامل موارد زیر می شوند:

اشک ریزش چشم

علائم انسداد مجرای اشکی

معمول‌ترین علائم انسداد مجرای اشکی، آبریزش چشم است. سایر علائم شامل موارد زیر هستند:

روش‌های درمان انسداد مجرای اشکی

همانگونه که اشاره شد روش‌های درمان انسداد مجرای اشکی وابسته به علت ایجاد آن هستند. روش‌های زیر به عنوان روش‌های اولیه که کمتر تهاجمی هستند پیشنهاد می‌شوند:

در صورتیکه روش‌های کمترتهاجمی نتوانند موجب رفع انسداد مجرای اشکی شوند استفاده از روش‌های تهاجمی‌تر، یعنی جراحی، انتخاب بعدی خواهدبود.

روش جراحی اندوسکوپی برای درمان انسداد مجرای اشکی:

از مزایای روش اندوسکوپی در درمان انسداد مجرای اشکی این است که ضرورتی به ایجاد برش و ایجاد زخم برای دسترسی به مجرای اشکی نیست. در روش‌های كلاسيك جراحی مجرای اشکی، برای رفع انسداد آن ابتدا در کناره‌ی بینی یک بریدگی ایجاد می‌شود اما در روش اندوسکوپی، وسیله‌ای به نام اندوسکوپ پزشک را از این برش بی‌نیاز می‌کند. اندوسکوپ یک لوله‌ی نازک و انعطاف‌پذیر است که یک دوربین بسیار ریز در انتهای آن قرار دارد. این دوربین وظیفه دارد تا از مجراهای بینی وارد شده و تصاویری را از محلی که نیاز به جراحی دارد در اختیار پزشک قرار دهد.

سپس پزشک ابزار جراحی دیگری را به محل جراحی وارد می‌کند و با استفاده از تصاویر اندوسکوپ و بدون نیاز به برش می‌تواند به رفع انسداد مجرای اشکی اقدام کند یا در صورت لزوم مجرای جدیدی را ایجاد کند که برای تخلیه اشک سطح چشم مسیر جدیدی بین چشم و بینی حاصل ‌کند. در این حالت معمولا یک استنت کوچک در مجرا قرار می‌گیرد که به مدت چند هفته تا ماه در مجرا باقی می‌ماند تا پزشک از بازماندن آن در طی گذر زمان اطمینان حاصل کند. در برخی موارد که انسداد مجرای اشکی قابل رفع نیست ممکن است است لوله‌های ریزی به نام لوله‌های جانز در محل مجرای اشکی وارد شوند که می‌توانند به صورت دائمی، مجرای اشکی را باز نگه دارند.

مزایای جراحی اندوسکوپیک مجرای اشکی:

معایب جراحی اندوسکوپیک مجرای اشکی:

آدرس اینستاگرام دکتر بهرام اشراقی

مراقبت پس از جراحی:

دكتر بهرام اشراقى فوق تخصص پلاستيك و ترميمى چشم، با دانش علمى و عملى و چاپ مقالات متعدد و كتاب در مورد بيماريهاى اين ناحيه، در زمينه بلفارپلاستى پلك فوقانى و تحتانى جهت رفع پف الودگى پلكها ، ليفت آندوسکوپی پیشانی و ابرو، تزريق بوتاكس و ژل، درمان افتادگى پلك، درمان انسداد مجراى اشكى شيرخواران و بالغين، بيمارى تيروئيد چشمى، شكستگي هاى كاسه چشم و كارگزارى پروتزهاى چشمى در خدمت شما مى باشد.

تلفن مطب تهران : 88713593 - 09309095800
تلفن مطب اصفهان : 36205114درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
روشهای درمانی تومورهای حدقهروشهای درمانی تومورهای حدقه

در برخورد با تومورهاى حدقه تنها گروه کوچکى از متخصصين داراى تجربه و صلاحيت کافى مى باشند که با توجه به گستردگى انواع تومورها برنامه ريزى دقيق لازم است و درمانها مى تواند شامل پيگيرى ، جراحى ، شيمى درمانى و يا راديوتراپى باشد ... ادامه مطلب

فیکس کردن غده اشکی در جراحی پف پلک بالا (بلفاروپلاستی)فیکس کردن غده اشکی در جراحی پف پلک بالا (بلفاروپلاستی)

برای بهبود افتادگی غدد اشکی در جراحی بلفارپلاستی، معمولا جراحی به این صورت انجام می‌شود که ابتدا برشی در پلک بالایی ایجاد می‌شود. سپس غدد اشکی جابجاشده که به دلیل تفاوت رنگ خود با بافت چربی اطراف قابل تشخیص هستند دوباره به جایگاه خود که حفره‌ای در استخوان اطراف کاسه‌ی چشم است منتقل می‌شوند ... ادامه مطلب

نکاتى در رابطه با تخليه چشم و نگهدارى پروتزنکاتى در رابطه با تخليه چشم و نگهدارى پروتز

تخليه چشم و استفاده از پروتزهاى چشمى ،از قديمى ترين اعمال جراحى محسوب مى گردد. گاه تخليه ،حکم تنبيه را داشته و جراحى محسوب نمي شده است، همانند انچه اغا محمد خان قاجار انجام داد. در شهر سوخته ،گوى شيشه اى که به عنوان پروتز چشمى استفاده شده ، يافت شده است که نشانگر قدمت اين روش مى باشد ... ادامه مطلب

جابجایی چربی در جراحی بلفاروپلاستی پلک پایینجابجایی چربی در جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین

بلفاروپلاستی پلک پایین یکی از جراحی های زیبایی است که به صورت سرپایی بر روی پلک پایین (تحتانی) انجام می‌شود. این عمل که می‌توان آن را همزمان با برخی از اَعمال زیبایی دیگر مانند بلفاروپلاستی پلک فوقانی ولیفت ابرو انجام داد؛ چشم‌ها را زیباتر و جوان‌تر کرده و حالتی شاداب به چهره می‌بخشد ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465