رزرو نوبت
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / جراحى زيبايي و پلاستيك / نکات مهم در جراحی زیبایی پلک

نکات مهم در جراحی زیبایی پلک

زیبایی چشم و پلکها از جمله موارد القا کننده جذابیت، جوانی و هوشیاری شما به مخاطبانتان است. گاهی برای تامین زیبایی یا ایجاد عملکرد مناسب پلک، به تشخیص جراح پلاستیک و ترمیمی چشم، ممکن است لازم باشد؛ اقدام به جراحی نمایید. برای انجام جراحی و حصول بهترین نتایج، نیاز به رعایت برخی نکات و اقداماتی است که در ادامه به آنها اشاره می‌شود.

دکتر بهرام اشراقی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم، با مهارت و دانش کافی، راهکارهای زیباسازی پلک را بررسی نموده، مناسب ترین روش درمان افتادگی پلک را برای حصول بهترین نتایج انتخاب و اجرا می‌نمایند.

نکاتی برای موفقیت جراحی زیبایی پلک

اولین و مهمترین نکته مهارت و تجربه جراح است. جراحی های پلک به دلیل حساست این ناحیه و اهمیت حفظ قرینگی چشمها، باید با دقت و ظرافت زیادی انجام شوند و این مهم حاصل نمی‌گردد؛ مگر اینکه پزشک جراح از مهارت و تجربه کافی در این زمینه بهره مند باشد.همچنین در صورت متبحر بودن جراح، عوارضی مانند نتایج نامناسب، باز ماندن پلکها و خشکى چشم، گود افتادگى بيش از حد پشت پلکها و افتادگى پلکها در پی جراحی، یا دیده نخواهد شد و یا امکان ایجاد آنها به حداقل ممکن خواهد رسید.

مراقبتهای قبل از جراحی زیبایی پلک

بیماریها

ابتلا به برخی از بیماری ها، به ویژه اگر تحت کنترل نباشند؛ می‌تواند مانع انجام جراحی زیبایی پلک شود. مبتلایان به بیماری های خود ایمنی، دیابت و فشار خون کنترل نشده، لوپوس، افراد مبتلا به خشکی چشم، و همچنین افرادی که با مشکل عدم بهبود زخم مواجه هستند؛ بهتر است تحت جراحی قرار نگیرند.

مصرف داروها

برخی از داروهای ضد انعقادی مانند آسپرین و پلاویکس به دلیل ماهیت تاثیری که دارند؛ موجب خونریزی و کبودی بیش از حد در جراحی می‌شوند. همچنین ويتامين E ، برخى داروهاى گياهى، امگا يا روغن ماهى و قرص سير نيز به دلیل داشتن همین خاصیت، چند روز قبل از جراحی پلک، باید تحت نظر پزشک تجویز کننده قطع شوند.

شرایط پوست

در روز عمل پوست صورت باید به طور کامل شسته و پاکیزه باشد به ویژه پلک ها و اطراف چشم. همچنین استفاده از هر نوع آرایشی در روز جراحی ممنوع می‌باشد.

مراقبتهای پس از جراحی زیبایی پلک

آدرس اینستاگرام دکتر اشراقی

جراحی ترمیمی پلک

در هر جراحی پلکی، اگر نیاز به ترمیم وجود داشته باشد؛ و این ترمیم جنبه درمانی برای دید نداشته باشد؛ و تنها برای برآورده ساختن جوانب زیبایی، نیاز به انجام آن باشد؛ ترجیح این است که 6 الی 1 سال به تعویق افتد تا پلک به شکل نهایی خود برسد.

جراحان پلاستيك و ترميمى چشم، با آشنایی به جزييات آناتومى و عملكردى پلکها، عمل های زیبایی مربوط به لیفت ابرو و پیشانی، و لیفت پلك را با تکیه بر مهارت و دانش خود، با بهترین نتایج ارائه می‌نمایند.

تلفن مطب تهران : 88713593 - 09309095800
تلفن مطب اصفهان : 36205114درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
همه چیز درباره آب سیاه چشمهمه چیز درباره آب سیاه چشم

داخل چشم مايعى به نام زلاليه توليد مى شود که باعث حفظ شکل کروى کره چشم مى شود ، اين مايع از قسمتى به نام جسم مژگانى توليد مى شود و از قسمتى به نام زاويه چشم خارج مى شود.حال مى توانيد چشم را شبيه توپى ،فرض کنيد که در حال باد شدن است . کمبود هوا يا مايع باعث مچاله شدن ان مى شود ... ادامه مطلب

افتادگى پلک يا بلفارو پتوز چه عوارضی دارد و چگونه درمان میشود؟افتادگى پلک يا بلفارو پتوز چه عوارضی دارد و چگونه درمان میشود؟

جراحى افتادگی پلک یا پتوز به تبحر فراوان نیازداشته و صرفا توسط جراح چشم بايد انجام گيرد. با اينهمه نتايج ان به صورت پاسخ عالى ( در فاصله نيم ميلى متر از پلک مقابل) يا مناسب (در فاصله يک ميلى متر از پلک مقابل ) کاملا وابسته به عملکرد عضله است و همواره به صورت درصد، قابل بيان است ... ادامه مطلب

هایفوتراپی روشی غیر جراحی برای جوانسازی پوستهایفوتراپی روشی غیر جراحی برای جوانسازی پوست

هایفوتراپی که از تکنولوژی اولتراسوند بهره می گیرد ،در جهت جوانسازی صورت (خط خنده،لیفت ابرو،چروک پیشانی،غبغب و شلی گردن) مورد استفاده قرار گرفته است ... ادامه مطلب

افتادگی پلک یا پتوز چگونه درمان می‌شود؟افتادگی پلک یا پتوز چگونه درمان می‌شود؟

پتوز به افتادگی پلک فوقانی گفته می‌شود. این عارضه درجات مختلفی دارد که در نوع شدید آن، کل مردمک چشم توسط پلک پوشیده می‌شود و بینایی به طور کلی مسدود می‌گردد. در درجات خفیف تر این عارضه، ممکن است فرد مبتلا، با محدودیت بینایی مواجه شود. موثرترین روش درمان افتادگی پلک یا پتوز، جراحی پلک است ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465